banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Coştu: “Kadın-Erkek Omuz Omuza Büyük Türkiye’yi İnşa Edeceğiz”

AK Parti Karaman Kadın Kolları Başkanı Fatma Coştu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla açıklamada bulundu.

YEREL 08.03.2022, 13:06 08.03.2022, 13:10
86
Coştu: “Kadın-Erkek Omuz Omuza Büyük Türkiye’yi İnşa Edeceğiz”
banner762

Coştu, Parti İl Binasında düzenlenen toplantıda, büyük Türkiye hedefinin kadın erkek omuz omuza gerçekleşeceğini söyledi.

Bu hayalin beşeri sermayenin önemli bir parçası olan, fabrika işçisinden ev kadınlarına, beyaz yakalıdan mavi yakalıya, kırdan kente kadar tüm kadınların emeğiyle gerçekleştireceğini ifade eden Coştu, şunları kaydetti:

"Kadın emeğini anmayı görev saydığımız bu günde Sayın Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti olarak 2002'den bu yana hem temel insan haklan hem de beşeri sermayenin güçlendirilmesi perspektifi ile kadının eğitim, sağlık, istihdam, karar alma mekanizmalarına katılımı yönünde pek çok düzenleme yaptık. 2002'de Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafında Hakkâri’de ilan edilen ilk seçim beyannamemizde kadına yönelik şiddetle ve kadın yoksulluğuyla mücadele edeceğimizi topluma beyan ettik. Her seçimde de buna yeni hedefler ekledik."

Coştu, AK Parti olarak büyük ve güçlü Türkiye ideali için çalıştıklarını belirterek, "Kadın-erkek omuz omuza Büyük Türkiye’yi inşa edeceğimize inancımız tamdır. 8 Mart vesilesi ile tüm emekçi kadınları buradan saygıyla selamlıyorum" dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 28 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@