banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Cumhuriyetimiz 99 Yaşında!

Karaman'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.

YEREL 29.10.2022, 15:50 29.10.2022, 16:05
310
Cumhuriyetimiz 99 Yaşında!
banner762

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun ve Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törende, öğrencilerin ve vatandaşların bayramını kutladı. Daha sonra saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Vali Akkoyun, burada yaptığı konuşmada, “Bugün, binlerce yıllık devlet geleneğimiz ve şanlı tarihimizin Anadolu topraklarında filizlenen son fidanı Cumhuriyetimizin 99’uncu yaşına kavuşmanın gururunu yaşıyoruz. Sizlerin şahsında tüm Karamanlı vatandaşlarımızın ve aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum. Millî mücadelenin başkumandanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve saygıyla yad ediyorum. Kahraman şehitlerimizin her birine Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Rabbim bizleri şehitlerimizin yolundan ayırmasın diyorum. Aziz milletimiz, bundan tam 99 yıl önce bugün, çelikten iradesiyle yedi düvele karşı verdiği istiklâl mücadelesini Cumhuriyet ile taçlandırmış, bağımsızlık sevdasını tüm dünyaya ilan etmiştir. Kökleri derinlerde ulu bir çınar timsali Türkiye Cumhuriyeti, engin tecrübe, binlerce yıllık birikim ve kadim medeniyetimiz üzerine tesis edilmiştir. Necip milletimiz, Malazgirt’teki azmiyle, İstanbul’un Fethi’ndeki inancıyla, Çanakkale’deki ruhuyla ve İstiklal Harbi’ndeki gayretiyle, Cumhuriyeti günümüze kadar getirmiştir. Bizler bugün, tarihimizden aldığımız güç ve ilhamla birlik, beraberlik içinde, ortak paydamız olan Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Bu duygularla kuruluşunun 99’uncu yıl dönümünde Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle ve saygıyla yâd ediyorum.  Tarih boyunca cennet vatanımız, ay yıldızlı bayrağımız ve mukaddesatımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilik payesi ile müşerref olan fedakâr gazilerimizi ise hürmetle ve şükranla anıyorum. Siz kıymetli hemşerilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyor; sağlık, sıhhat ve esenlikler diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okundu. Bayram dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver ve Belediye Başkanı Savaş Kalaycı tarafından hediyeleri takdim edildi. Kutlamalar öğrenciler ve resmi araçların tören geçişi ile sona erdi.

Törene, Karaman Valisi Tuncay Akkoyun, CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İhsan Akdoğan, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çetinkaya ile daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrencilerle vatandaşlar katıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@