banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

“Değerlerim Değerlidir” Diyen Gençler eTwinning Projesinde Buluştu

Fatih Anadolu Lisesi öğrencileri Okul Müdürü Durmuş Sayaslan ve Proje Koordinatörü Burcu Keskin, Müzik Öğretmeni Feyzanur Okur ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret ederek Değerlerim Değerlidir (My Values are Valuable) adlı eTwinning projesi hakkında yaptıkları faaliyetleri anlattılar.

YEREL 15.02.2022, 13:55 15.02.2022, 13:57
180
“Değerlerim Değerlidir” Diyen Gençler eTwinning Projesinde Buluştu
banner762

Ziyarette ilk olarak Fatih Anadolu Lisesi Fatih Anadolu Lisesi Müdürü Durmuş Sayaslan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’a proje hakkında genel bir bilgilendirmede bulundu.

“BU PROJE İLE AHLAKİ DEĞERLERİ ÖZÜMSEYEN, BU DEĞERLERE SAHİP ÇIKAN ÖĞRENCİLER YETİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Durmuş Sayaslan, “Okulumuz Edebiyat Öğretmeni Burcu Keskin'in kurucu ortaklarından olduğu "My Values are Valuable (Değerlerim Değerlidir)" adlı eTwinning projemiz, ülkemizden 8 okulun iştirak edeceği Romanya'dan 2 ortağın aralarında bulunduğu projedir. Projemizde, amaç çocukların doğuştan getirmiş olduğu en iyi tarafları ortaya çıkararak onların kişiliklerinin her yönüyle gelişmesine yardım etmek, insan olarak en iyiye ulaşmalarını sağlamak, bireyleri örnek ahlaki özelliklerle donatmak ve bunun devamını sağlamaktır. Bu proje ile ahlaki değerleri özümseyen, bu değerlere sahip çıkan öğrenciler yetiştirerek eğitim öğretimin her alanında uygulanabilirliği yüksek kazanımlar hedeflenmektedir.” dedi.

Proje Koordinatörü Burcu Keskin, proje kapsamında yapılan çalışmaları İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’a aktardı. Burcu Keskin eTwinning projesi kapsamında "Hayvanlara Saygı" adına okul bahçesine kuş yuvaları yerleştirdiklerini ifade etti.

"YAŞLILARA SAYGI ADINA PROJEDE YER ALAN ÖĞRENCİLERİMİZLE YAŞLILARIMIZI ZİYARET ETTİK”

Burcu Keskin, “Projemiz kapsamında "Doğaya Saygı" adına okulumuz bahçesine badem ağacı fidanlarını diktik. Fidan temininde Karaman Orman Genel Müdürlüğü ile iş birliği içinde çalıştık. Katkılarından dolayı Orman Genel Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ederiz. Yine projemiz kapsamında okulumuzda eğitim almakta olan yabancı uyruklu öğrencilere, farklı kültürlere saygı adına proje ekibi öğrencilerimiz tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu ve yabancı uyruklu öğrencilerimizle kültürleri hakkında sohbet edildi. "Öğretmenlere Saygı" adına proje öğrencilerimiz tarafından yazılan mektuplar okulumuz öğretmenlerine takdim edildi. Yaşlılara saygı adına projede yer alan öğrencilerimizle yaşlılarımızı ziyaret ettik, onlara çeşitli hediye ve ikramlarda bulunduk, onlarla sohbet ettik.” ifadelerini kullandı.

“DEĞERLERİMİZ BİZE ATALARIMIZDAN KALAN EN GÜZEL MİRASTIR”

Yapmış oldukları proje ve gerçekleştirilen faaliyetlerden dolayı Fatih Anadolu Lisesi idareci, öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek konuşmasına başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, projelerinin amaçlarından bir tanesinin ekip ruhunu kazandırarak güzel işlere imza atmak olduğunu söyledi. Mehmet Çalışkan, “Öncelikle yürütmüş olduğunuz projeden dolayı sizleri tebrik ediyorum. Değerlerimiz bize atalarımızdan kalan en güzel mirastır. Bizi biz yapan en önemli değerlerden biridir saygı. Özellikle ‘saygı’ temasıyla bu yola çıkmanız beni çok mutlu etti. Öğretmenleriniz ile katıldığınız çalışmalar bu duyguların pekişmesinde önemli rol oynadığını düşünüyorum. Sizlerden beklentimiz vatanını milletini seven, ülkesi için kafa yoran, üreten, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak kendinizi yetiştirmenizdir. Bu bir bayrak yarışıdır. Bugünün büyükleri olarak gelecekte bu bayrağı biz sizlere teslim edeceğiz. İnşallah gelecekte güzel ülkemizi en iyi yerlere taşıyacağınızdan eminim. Projenizden dolayı idarecilerinizi öğretmenlerinizi ve sizleri tekrar tebrik ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Ziyaret, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın proje ekibiyle günün anısına çektirdiği fotoğraflarla sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 21 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@