banner860

banner859

banner590

Son Dakika
banner722

“Devamını Siz Yazın” Projesinde Son Aşmaya Geçildi

Karaman’ın Başyayla İlçesine bağlı Şehit Ali Göksu İmam Hatip Ortaokulu’nda Ocak ayından bu yana devam etmekte olan “Devamını Siz Yazın” adlı eTwinning projesinde son aşamaya gelindi.

YEREL 27.04.2021, 12:47
127
“Devamını Siz Yazın” Projesinde Son Aşmaya Geçildi
banner762

Başyayla Şehit Ali Göksu İmam Hatip Ortaokulu’nun hazırlamış olduğu “Devamını Siz Yazın” adlı eTwinning projesine  7. Sınıflardan 3, 8. Sınıflardan 2 olmak üzere toplamda 4 öğrenci katılıyor.

Projenin kurucusu ve ortağı olan İngilizce Öğretmeni Ramazan Evleksiz, proje ile alakalı bilgiler verdi.

Evleksiz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Projemizin adı, Devamını Siz Yazın.  Projemizi hikaye üzerine oluşturduk. Şöyle ki; hikayeler, çocukluktan itibaren hayatımıza giren ve her zaman bize yol gösterip ufkumuzu açan eserlerdir. Çok kıymetli yazarlarımız bizlere hikayeleri ile ilham verir ve bizlere bakmamız için hayatın farklı bir penceresini sunarlar. Bu projemiz ile biz de hikaye okumayı bir seviye ileriye götürüp hikaye yazmayı planlıyoruz.  Projeye dahil olan farklı okullarımızda öğrenim gören öğrencilerden beşer kişilik ekip oluşturduk. Bu ekipler, farklı farklı illerde eğitim gören ortaokul kademesinin muhtelif sınıflarındaki beş öğrenciden oluşuyor.

Oy birliği ile belirlediğimiz beş farklı değerler eğitimi konusunu okullarımıza kura ile dağıttık. Akabinde, okulumuzun öğrencileri, proje ortağı öğretmenler eşliğinde kendisine düşen konu ile hikayeyi başlattı. Neticede beş farklı konuda, beş farklı ilden, beş farklı hikaye yazılmaya başlanmış oldu.

Hikayeler toplamda beş bölümden oluşmaktadır. İlk bölümü tamamlayan grup, hikayenin bir sonraki bölümünün tamamlanması için diğer okula gönderdiler. Beş bölüm de tamamlandığında ise her kısmı farklı iklim ve coğrafyada; farklı kültür ve değerlerden oluşan güzel bir hikaye ortaya çıkmış oldu.

Devamını Siz Yazın projesi ile öğrencilere hayata farklı pencereden bakmaları için yol göstermeye çalıştık. Onlara, "Yarım kalan bir hikayeyi nasıl tamamlarsanız ortaya güzel bir sonuç çıkar?" sorusunu sorduk. Projeni nihayetinde ise onlara neler yapabileceklerini bizzat görme imkanı sunduk. Öğrencilerimiz, iş birliği içinde, hiç gidip görmediği bir ilde; ismini dahi bilmediği öğrenciler ile arkadaş olup, beraberce tuğlaları üst üste koyarak bu güzide hikayeleri ortaya çıkardılar. Başta azimle çalışan öğrencilerimiz olmak üzere, onlara bu süreçte rehberlik eden öğretmen arkadaşlarımız ve süreci yakından takip eden kıymetli velilerimize şükranlarımı sunarım.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
az bulutlu
Namaz Vakti 09 Mayıs 2021
İmsak 04:03
Güneş 05:37
Öğle 12:49
İkindi 16:36
Akşam 19:50
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@