Devlet Övünç Madalyası Töreninde Duygulu Anlar

Devlet övünç madalyası almaya hak kazanan bir şehit polis memurunun madalyası Karaman'da düzenlenen programla kızlarına verildi.

banner491
Devlet Övünç Madalyası Töreninde Duygulu Anlar
banner567

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) toplantı salonunda düzenlenen programa, Karaman Valisi Fahri Meral’in yanı sıra, Garnizon Komutanı Per. Albay Yurdakul Kazım Türkmen, Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı Albay İlhan Şen, AK Parti Karaman İl Başkanı Mehmet Er, şehit ailesi ve yakınları, gazi ailesi ve yakınları ile askeri ve sivil erkan katıldı.

Tören, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Daha sonra devlet övünç madalyası almaya hak kazanan, 2016 yılında Şırnak’ın İdil ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Özel Harekat Polisi Hakan Yılmaz’ın biyografisi okundu.

Duygulu anların yaşandığı törende konuşma yapan Vali Fahri Meral, “Bugün ülkemizin her köşesinde şanlı bayrağımız dalgalanıyorsa eğer, binlerce yıldır hür ve bağımsız yaşıyorsak ve korkmadan geleceğe umutla bakabiliyorsak bunları aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Devletimiz 2933 sayılı madalya ve nişanlar kanunu gereği Şehit Polis Memuru Hakan Yılmaz’ın kızı Tuana Sümeyye Yılmaz’ı devlet övünç madalyası ile onurlandırmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına ona bugün takdim edeceğimiz bu madalya vatan sevgisinin en yüce nişanesidir. Hayatın tüm zorluklarına ve bu yurda el uzatmak isteyecek her türlü ihanete karşı bu milletin evlatlarına, vatan sevgisini ve bu uğurda mücadele etmenin yüceliğini gösterecek önemli bir hatıradır. Bu duygularla şehitlerimize ruhlarını şad, mekanları cennet olsun diyoruz. Gazilikle şereflenen ve daha sonra ebedi aleme intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken, hayatta olan gazilerimize hayırlı ve uzun ömürler diliyorum.” dedi.

Vali Meral, konuşmasının ardından devlet övünç madalyasını Şehit Polis Memuru Hakan Yılmaz adına şehidin kızları Tuana Sümeyye ve Kübra Yılmaz’a takdim etti. Tören, Vali Meral’in şehit ailesiyle sohbet etmesinin ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2018, 15:37

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner592

banner590

banner591