banner877

banner590

Son Dakika
banner722

Din Görevlilerinden Örnek Davranış

Karaman İl Müftülüğünde görevli personeller “İyilik Konutları” kampanyasına katkıda bulundular.

YEREL 04.03.2021, 15:49 04.03.2021, 15:51
288
Din Görevlilerinden Örnek Davranış
banner762

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada: “Komşumuz Suriye’deki iç savaş sebebiyle, evini barkını terk etmek zorunda kalarak sınırımıza yakın İdlib'te, zorlu kış şartlarında çadırlarda yaşamak mecburiyetinde kalan kardeşlerimiz için Türkiye Diyanet Vakfımız Genel Merkezinin başlattığı "İyilik Konutları” kampanyasına İlimiz Müftülüğüne bağlı din görevlilerince katkıda bulunulmuştur.

İlimiz Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Karaman şubesi tarafından "Haydi Karaman Senin de Olsun Bir Yuvan" adıyla Genel Merkezimizin kampanyasına destek verilmeye çalışılmaktadır.

Din görevlilerimiz, Bayan Kur’an Kursu hocalarımız, Müftülük Çalışanlarımız Vakfımızca İdlib 'te yaptırılan İyilik Konutları'na bizzat katkıda bulunarak kendi aralarında topladıkları parayı Vakfımıza bağışlamışlardır. Halkımızın çok büyük destekleri ile İdlib'te Karaman Mahallesi kurulması için yoğun gayret göstermektedirler. Takriben bir ay önce başlatılan kampanyaya yoğun destekle, tanesi 6 bin TL olan "İyilik Konutları" için 27 konut inşa edilecek miktarda yardım Karaman ilimizden gönderilmiştir.

Ayrıca, Karaman’ımızda Din görevlilerimiz öncülüğünde "Haydi Karaman İyilik Vakti" Projesi ile hayır sevenlerimiz tarafından ilimizdeki ihtiyaç sahibi ailelere maddi manevi yardımcı olma yolunda yoğun bir çalışma yapılmaktadır.

Din görevlilerimiz ihtiyaç sahibi ailelerin bu soğuk kış günlerinde evini ısıtacak bir soba, sobasında yakacak kömür, mutfağında buzdolabı, çamaşır makinesi ve ihtiyaç duyulan daha birçok ev eşyasını temin ederek ihtiyaç sahiplerine bizzat ulaştırıyor, sevincine ortak oluyor, dualarını ve gönüllerini alıyor.

Yine TDV Karaman şubemiz tarafından Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi içerisinde inşaatı devam eden camimiz için Karamanlı hemşehrilerimizin desteği devam ediyor.

Son aşamasına geldiğimiz bu muhteşem mabedimizin kalan işlerini de bitirip bu yıl ibadete açmaya, halkımızın ve üniversiteli gençlerimizin istifadesine sunmaya çok az kaldı.

Karaman İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Karaman Şubesi tarafından yürütülen bu hayırlı çalışmalarımıza destek veren, gece gündüz demeden yoğun bir şekilde çalışan Din Gönüllülerine ve hayırsever Karamanlı hemşehrilerimize çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Allah kazançlarını bereketlendirsin. Sağlık, sıhhat ve afiyet versin” denildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
22°
açık
Namaz Vakti 29 Temmuz 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:42
Öğle 12:59
İkindi 16:48
Akşam 20:05
Yatsı 21:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@