banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

Dr. Recep Şeker: “Engelliler Haftası’nı En Kalbi Duygularımla Kutluyorum”

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

YEREL 09.05.2022, 13:01
93
Dr. Recep Şeker: “Engelliler Haftası’nı En Kalbi Duygularımla Kutluyorum”
banner762


Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi:

 “Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan engelli kardeşlerimizin Engelliler Haftası’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.

Doğuştan veya daha sonra bazı sebeplere bağlı olarak gerçekleşen engelli olma hali her insanın hayatında karşılaşabileceği durumlardan biridir. Engelli olmak asla bir kusur değildir yaşama ve topluma katılmaya da engel değildir.

Engelli kardeşlerimizin sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak, yaşam içerisinde bir birey olarak yer almalarını sağlamak, hayatlarını kolaylaştırıcı önlemler alarak kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını sürdürmelerine katkıda bulunmak hepimizin insanlık görevi ve toplumsal sorumluluğumuzdur.

Engelli veya engelsiz tüm vatandaşlarımız eşit vatandaşlar olarak insan olma onuruna yaraşır bir şekilde yaşama hakkında sahiptir.

AK Parti iktidarları ile; Engelli kardeşlerimizin toplumsal yaşama tam olarak katılmaları, ayrımcılığa maruz kalmamaları, fırsat eşitliğinden yararlanarak eşit bireyler olarak haklarını tam ve eksiksiz olarak kullanabilmeleri, engelsiz bir Türkiye, engelsiz bir toplum ve engelsiz bir gelecek için eğitimden, istihdama, sağlık hizmetlerinden ulaşıma, çalışma hayatından sosyal yardımlara ve evde bakım hizmetlerine kadar her alanda çok önemli düzenlemeler hayata geçirilmiş engelli vatandaşlarımızın önündeki engel ve eşitsizlikler kaldırılmış ve hak ettikleri hayat standartlarına kavuşmaları sağlanmıştır. Bundan sonra da engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırmak ve her türlü haktan en iyi şekilde yararlanabilmelerini sağlamak ve sıkıntılarını çözmek için çalışmalar devam edecektir. Engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız, elimizden gelen katkıyı her zaman vermeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşünceler ile engelli kardeşlerimizin Engelliler Haftasını en kalbi duygularımla tebrik eder, aileleri ve sevdikleriyle beraber sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerini Yüce Allah (C.C)’tan niyaz eder, selam ve sevgilerimi sunarım.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 30 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@