banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Dr. Recep Şeker; “Ramazan Ayımız Mübarek Olsun”

AK Parti Karaman Milletvekili Dr. Recep Şeker, Ramazan ayının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı.  

YEREL 01.04.2022, 15:42 01.04.2022, 15:43
136
Dr. Recep Şeker; “Ramazan Ayımız Mübarek Olsun”
banner762

Şeker mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Milletimiz ile birlikte bir mübarek Ramazan ayına daha kavuşmanın sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz. Tüm vatandaşlarımızın ve Karamanlı hemşerilerimin Ramazan ayını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Ramazan ayımız mübarek olsun.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in “İçerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesinin bulunduğu, büyük ve bereketli bir ayın gölgesi üzerimize düştü.” buyurarak Ramazan ayının büyük faziletine işaret etmiştir.

Dayanışma, paylaşma, kardeşlik ve sevgi bağlarının kuvvetlenerek, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlendiği Ramazan ayı, cehennem kapılarının kapandığı, cennet kapılarının açıldığı, şeytanların zincire vurulduğu, Müslümanların kalplerinde huzur, sevgi, merhamet ve şefkat duygularının zirveye çıktığı manevi arınma, yücelme ayıdır.

Ramazan ayı bütün hayır ve bereketleri özünde toplamaktadır. Bin aydan daha hayırlı mübarek Kadir gecesi Ramazan ayı içinde idrak edilmekte ve insanları karanlıktan aydınlığa çıkaran Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim bu ayda indirilmiştir. Bu konuda Yüce Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de “Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kur’an’ın indirildiği aydır.” buyurmuştur.

Bu duygu ve düşünceler ile mübarek Ramazan ayının, aziz Milletimizin birlik ve beraberliğine, tüm insanlık için huzur ve manevi kazançlara, sağlık ve afiyete vesile olmasını Yüce Allah (C.C)’tan niyaz eder, aziz Milletimizin, tüm İslam Âleminin ve Karamanlı hemşerilerimin mübarek Ramazan ayını en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@