banner464

“Dünyaya Kardeşliği Bizim Çocuklarımız Öğretecek”

Belçika’daki öğrencilerimiz Kızılyaka köyündeki öğrencilerle bir araya geldi.

“Dünyaya Kardeşliği Bizim Çocuklarımız Öğretecek”

Belçika’daki öğrencilerimiz Kızılyaka köyündeki öğrencilerle bir araya geldi.

01 Nisan 2016 Cuma 19:25
197 Okunma
“Dünyaya Kardeşliği Bizim Çocuklarımız Öğretecek”

Yirmi iki öğrenci, dört dernek yöneticisinden oluşan heyet, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nurettin Doğan, Şube Müdürü Hasan Topal ile birlikte Kızılkaya İlkokulunu ziyaret etti.  
Dernek yöneticilerine yapmış olduğu ziyaretten dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, “Öncelikle şunu belirtmek isterim ki ülkemizde barışa en çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemi yaşıyoruz. Sadece ülkemizin değil tüm dünyanın barışa en çok ihtiyaç duyduğu bir dönemi yaşıyoruz. Bu sorun tüm insanlığın yaşamış olduğu bir sorundur. İnsanlık bu sorunları yaşarken Altın Çocuklar Derneğinin yapmış olduğu bu proje kardeşlik bağlarımızı pekiştirmek ve öğrenciler arasında gönül köprüsünü kurmak adına çok güzel bir adım ve taktire şayan bir davranıştır. Bu çerçevede şunun özellikle altını çizmek isterim ki dünyaya kardeşliği bizim çocuklarımız öğretecek.  Uzak diyarlardan bugün bu köyümüze ve okulumuza gelen misafirlerimiz eminim bu ziyaret sonrasında çok güzel hatıralarla buradan ayrılacaklardır. Bu projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen tüm dernek yöneticilerine ve yardımda bulunan kişilere çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Ziyaretle ilgili açıklamalarda bulunan dernek yöneticisi Arife Beyhan Gültekin; “Belkçia’nın Liege bölgesinde yaşayan arkadaş ve kardeşlerimizle birlikte “Altın Çocuklar Liege” adlı derneğimizi kurduk. Derneğimiz 10 yıldır faaliyet göstermekte.  Derneğimizin kuruluş amacı ise gurbetçi çocuklarımıza Türk örf ve adetlerini, Türk dilini ve İslam dinini öğretmektir.  Derneğimiz aktif bir şekilde çalışmakta olup projeler üretmektedir. Ürettiğimiz projeler ile Afrika’da yardıma muhtaç çocuklarla bir araya gelip onlar için o bölgede su kuyuları açtırdık. Son olarak da ülkemizdeki öğrencileri ziyaret etmek istedik ve bir kampanya başlattık. Başlattığımız kampanya çerçevesinde Kızılyaka öğrencileriyle buluştuk. Bu ziyaretin gerçekleşmesinde bizden yardımlarını esirgemeyen başta İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu olmak üzere tüm İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına çok teşekkür ederim” dedi.
Konuşmaların ardından dernek yöneticileri Kızılkaya İlkokulundaki öğrencilere çeşitli hediyeler verirken öğrencilerin gözlerindeki gülümseme ve yaşamış olduğu sevinçte gözlerden kaçmadı.  Çocuklarla tek tek ilgilenen misafirler onlarla resim çektirmeyi de ihmal etmediler.
Program misafirlere yapılan ikram sonrasında son buldu.

Son Güncelleme: 01.04.2016 19:28
Yorumlar