banner464

EMNİYET, MODİFİYE ARAÇLARA GÖZ AÇTIRMAYACAK!

Yaz mevsiminin gelmesiyle tatil günleri ve özellikle de geceleri bir araya gelerek trafik güvenliğini tehlikeye düşüren araçlara emniyet göz açtırmayacak.

EMNİYET, MODİFİYE ARAÇLARA GÖZ AÇTIRMAYACAK!

Yaz mevsiminin gelmesiyle tatil günleri ve özellikle de geceleri bir araya gelerek trafik güvenliğini tehlikeye düşüren araçlara emniyet göz açtırmayacak.

24 Ağustos 2015 Pazartesi 09:25
1564 Okunma
EMNİYET, MODİFİYE ARAÇLARA GÖZ AÇTIRMAYACAK!
Son günlerde Emniyet Genel Müdürlüğüne modifiyeli araçlar için şikayetler arttı. Yapılan denetimlerde özellikle eski model araçların kaportalarında, egzozlarında, ışık donanımlarında ve lastik ebatlarında mevzuata aykırı değişiklik yapılarak modifiye edildiği, sürücülerin bu araçları çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkararak kullandıkları, bu araçları kullanırken de hız, şerit izleme ve değiştirme ile kırmızı ışık gibi birçok kural ihlalinde bulundukları ve zaman zaman da trafik kazalarına neden oldukları saptandı.  Karaman Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesine bağlı polis ekipleri de denetimlerini artırdı. 
Emniyet Genel Müdürlüğü Uyardı 
Emniyet Genel Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada ''Yaz mevsiminin gelmesiyle tatil günleri ve özellikle de geceleri bir araya gelerek trafik güvenliğini tehlikeye düşüren bu tür araçların kullanıldığı yol bölümlerinde gerekli önlemler alınarak denetimler yapılacaktır. Bu denetimlerde;
1)-Karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde olan veya görüşü engelleyecek ve çevredekileri rahatsız edecek derecede duman veya gürültü çıkaran araçları kullanan sürücüler hakkında,
2)-Araçlarında ses, müzik, gürültü ve haberleşme cihazlarını şartlarına uygun olmadan bulunduran ve bu tür cihazları kamunun rahat ve huzurunu bozacak şekilde kullananlar hakkında,  
3)-2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve bağlı Yönetmeliği hükümlerine aykırı olarak araçlarında teknik değişiklik yapanlar hakkında, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nda belirtilen hükümler doğrultusunda yasal işlem yapılacaktır.
Karaman Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesine bağlı polis ekiplerinin uygulamasının artarak devam edeceği bildirildi'' denildi. 
Karaman Emniyeti Uygulamaları Artırdı
Karaman Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesine bağlı polis ekipleri asayiş ve önleyici ekip destekli, modifiyeli araçlara yönelik egzoz kontrolü ve genel trafik uygulamalarını artırdı. 
Karaman Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesine bağlı polis ekipleri asayiş ve önleyici ekip destekli, modifiyeli araçlara yönelik egzoz kontrolü ve genel trafik uygulamalarını sıklaştırdı. Yapılan uygulamalarda çok sayıda araç durdurularak kontrol edildi. Genellikle trafik polisleri ve motorize ekiplerin görev yaptığı uygulamalara, asayiş ve önleyici ekipleri de destek verdi. Modifiyeli araçlar üzerinde uygulama yapan ekipler, egzozlarından yüksek ses çıkan ve abartı egzoz bulunan araçlara, cezai işlemi uyguluyor. Kurallara uymayan ve mevzuata aykırı modifiyeli araçlar trafikten men edilerek ceza işlemi uygulanıyor. 
Karaman Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesine bağlı polis ekiplerinin uygulamasının artarak devam edeceği bildirildi. 
Necati ERMİŞ


Son Güncelleme: 24.08.2015 11:46
Yorumlar