banner464

ERMENEKLİ İŞADAMI AHMET KELEŞOĞLU VEFAT ETTİ

Ermenekli Hayırsever İşadamı Selçuk ve As Ecza Depoları sahibi, Aksel Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Keleşoğlu vefat etti.

ERMENEKLİ İŞADAMI AHMET KELEŞOĞLU VEFAT ETTİ

Ermenekli Hayırsever İşadamı Selçuk ve As Ecza Depoları sahibi, Aksel Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Keleşoğlu vefat etti.

14 Ocak 2015 Çarşamba 11:41
5133 Okunma
ERMENEKLİ İŞADAMI AHMET KELEŞOĞLU VEFAT ETTİ
Selçuk ve As Ecza Depoları sahibi, Aksel Holding Yönetim Kurulu Başkanı hayırsever işadamı Ahmet Keleşoğlu (91), İstanbul’da vefat etti. 1924 Ermenek doğumlu olan ve Ermenek'te birçok esere imza atan Keleşoğlu sabah saatlerinde hayata gözlerini yumdu. Cenaze programıyla ilgili henüz aile ya da vakıftan bir açıklama gelmezken merhuma yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre Cuma günü Konya Selçuklu İlçesi Mürşitpınar Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği öğrenildi. 


Karaman Gündem Ailesi olarak ilimizin hayırsever iş adımını kaybetmenin üzüntüsü içersindeyiz. Merhuma Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı dileriz.

AHMET KELEŞOĞLU KİMDİR?
Ahmet KELEŞOĞLU küçük yaşta manifaturacılıkla işe başlamış, sonra halkın tüm ihtiyaçlarını karşılayan, “bonmarşe” mağazası haline dönüştürmüştür. Daha sonraları ise Ahmet Bey; Eczacı olan kayınbiraderi Nevzat KARPUZCU ile birlikte 1958’de Konya’da ilaç dağıtım firması kurmuşlardır. Konya’nın uzun yıllar Anadolu Selçuklularının merkezi olması nedeniyle, Selçuklulara duyduğu saygının nişanesi olarak, onlar gibi uzun ömürlü olması dileği ile kurduğu şirketin adını “Selçuk Ecza Deposu” koymuşlardır. Bugün AKSEL Holding’in 8 (sekiz) şirketinin en büyüğü olan “Selçuk Ecza” Türkiye’deki sağlık sektörünün 2. büyüğü durumundadır. Vergi ödemede Türkiye’nin ilk 50 (elli) kuruluşu içinde yer almaktadır. Selçuk Ecza ve Aksel Holding bünyesinde 4000 kişi çalışmakta, 1000 araç her gün eczanelere dağıtım yapmaktadır. 1980 yılına kadar, Türk ilaç sektöründe sadece ecza depoculuğu alanında faaliyet gösterirken, 1980’de İbrahim Ethem ULAGAY İlaç Sanayi T.A.Ş.’ne ortak olup Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenerek, bu tarihten itibaren, sanayici sıfatı ile de çalışmalarını sürdürmeye devam etti. 1980-1990 yıllarında, bir yandan Selçuk Ecza Depolarının büyümesi amacı ile şube sayısını hızla artırırken, bir yandan da yeni bir depo zinciri olan As Ecza Depoları’nın kurulması ve geliştirilmesini gerçekleştirdi. Böylece 33 şubesi 4000’den fazla çalışanı ile Türkiye’nin her köşesinde hizmet veren “Ulusal Bir Ecza Deposu” yapılanmasını başarı ile sağladı. 1995 yılında, Turizm ve İnşaat sektörüne girerek, Kemer Tekirova’da 600 yataklı “Clup Hotel Phaselis Rose” u faaliyete geçirdi. İnşaat sektöründe ise muhtelif yerlerde iş merkezleri ve site biçiminde lüks konut inşaatları ile “Selçuklu Konakları”nı gerçekleştirdi. Doğruluk, dürüstlük, çalışmak, özverili olmak gibi Temel İlkelere sahip olan Ahmet KELEŞOĞLU’nun eğitim, kültür, sağlık, turizm alanlarında projeleri ve yardım amaçlı büyük maddi ve manevi destekleri söz konusudur. İstanbul’da eğitim alanındaki bağış ve destekleriyle; Üsküdar’da Anadolu Lisesi ve Spor Salonu, Hafize Özal İlköğretim Okulu’nun 40 (kırk) derslikli ek binası, spor salonu, Ahmet-Nezahat Keleşoğlu İlköğretim Okulları faaliyete geçmiştir. Aynı destek ve yardımlarını, memleketi Ermenek’e turistlik bir otel hediye ederek, sürdürmektedir. Sabahları spor yapan, iyi çalışıp, dürüst olmak, “ayağını yorganına göre uzatmak” gibi özelliklere sahip olan, güvenilir, saygın ve özverili olmayı öğütlediği burslu öğrencilerinin sayısını her yıl artırarak, onları memlekete, ailelerine hayırlı kişiler olarak yetişmeleri gaye”sini üzerine alan Ahmet KELEŞOĞLU beyefendi, eğitim, sağlık, kültür alanlarında hizmet verecek; Nezahat-Ahmet KELEŞOĞLU Vakfının kuruluş hazırlıklarının sürdüğü müjdesini vererek, bu vakıf aracılığı ile Holding bünyesinde çalışanların çocuklarına, zeki ve yoksul öğrencilere yardım yapma konusunda sürekliliği amaçlamaktadır. Ahmet KELEŞOĞLU beyefendi, şu anda Aksel Holding bünyesindeki kuruluşlarını yöneterek çalışmalarına devam etmektedir.
Karaman Gündem Gazetesi olarak merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine, dostlarına başsağlığı dileriz. 

Son Güncelleme: 15.01.2015 10:14
Yorumlar