banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Finans Dünyası Bera Holding İftarında Buluştu

Bera Holding Yönetim Kurulu, geleneksel hale gelen iftar yemeğinde Konya’da faaliyet gösteren banka ve katılım bankaları yöneticileriyle bir araya geldi.

YEREL 07.04.2022, 09:34 07.04.2022, 09:36
636
Finans Dünyası Bera Holding İftarında Buluştu
banner762

Savunma Sanayii Müsteşarlığı’nın Konya’daki ana tedarikçisi konumundaki MPG Makine A.Ş. yemekhanesinde verilen iftar yemeği iki yıllık pandemi dönemi sonrası sıcak bir ortamda gerçekleşti. Yemek öncesinde misafirlere üretim alanı gezdirilmiş, ‘M4K (Yüksek mayın ve balistik korumaya sahip kurtarıcı vinç)’ başta olmak üzere ‘Füze taşıma ve yükleme vinçleri’, ‘El yapımı patlayıcı tespit ve imha robotik kolu’ gibi son dönemde Silahlı Kuvvetler envanterine girmiş olan ürünleri yerinde görme fırsatı sağlanmıştır. İftar programında, bir açıklama yapan Bera Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erol Kaya, “Grubumuzun çatısı altında bulunan ve son derece stratejik üretim kapasitesine sahip MPG A.Ş.’de sizlerle bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.  Ülkemiz için üretim odaklı sürdürülen bu çabalarımız esnasında sizlerle yatırım açısından önemli iş birliklerine imza atmaktayız. Bu vesile ile yatırım, istihdam, üretim faaliyetlerimizde bizleri yalnız bırakmayan siz değerli banka ve katılım bankalarının yöneticilerine ve tüm iş ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İçerisinde bulunduğumuz Mübarek Ramazan ayının ülkemize ve tüm insanlığa, huzur ve kardeşlik getirmesini ve bizlerin gönüllerini birleştirmesini diliyorum” dedi.

MPG MAKİNE A.Ş.

MPG Makine A.Ş. Konya’da sivil kullanıma yönelik farklı modelleri bulunan katlanır bomlu vinçler, teleskopik bomlu vinçler, kurtarıcılar ve ağaç sökme dikme makineleri üretmekte iken son yıllarda üretim ağırlığını savunma sanayiine yönelik projelere kaydırmıştır. MPG şirketimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne “Füze taşıma ve yükleme vinçleri”, “El yapımı patlayıcı tespit ve imha robotik kolu”, “Yüksek mayın ve balistik korumaya sahip kurtarıcı vinçler” üretmiş ve teslim etmiştir.  MPG A.Ş’nin bir Ar-Ge projesi sonucu ürettiği  robotik kol otonom olup, hem paletli hem de tekerlekli askeri araçlara monte edilebiliyor. TSK envanterine giren ürünümüz 2021 yılı itibarıyla sahada aktif kullanılmaya başlanmıştır. Şirketimiz, daha önce 29 adet yüksek mayın ve balistik korumaya sahip kurtarıcı vinç üreterek Savunma Sanayi Başkanlığı’na teslim etmiştir. 2021 yılı Nisan ayında yapılan sözleşme çerçevesinde ilave 33 adet M4K vinç üretimi devam etmektedir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@