banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

Gazetemize Ulaşan 10 Kasım Mesajları

YEREL 09.11.2021, 13:22 10.11.2021, 09:32
116
Gazetemize Ulaşan 10 Kasım Mesajları
banner762

Ermenek Belediye Başkanı Atila Zorlu:

“Cumhuriyetimizin kurucusu ve Kurtuluş Savaşı’mızın lideri Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intihalinin 83. yılında, milletçe sonsuz saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.

Engin ileri görüşlülüğü, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut Atatürk’ü hiç şüphesiz insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği dünyanın en önemli liderlerinden biri yapmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü tarihe iz bırakan bir lider ve komutan yapan en büyük özelliği milletine duyduğu sonsuz güven ve inançtır. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı Türk Milleti’yle omuz omuza vererek kazanmış ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur.

Bizler biliyoruz ki 10 Kasım, sadece Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü değil, onun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip büyüterek geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz gündür.

Bağımsızlık uğrunda karşısına çıkan tüm güçlükleri aşarak milletine bağımsızlığını armağan eden, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla dünya milletlerine örnek olan Atatürk'ün bize sunduğu değerleri korumak ve bizden sonraki kuşaklara aktarmak için tüm gücümüzle çalışmalıyız.

Kurtuluş savaşımızın önderi, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin gönlünde daima yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve istiklâl mücadelemizin kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 83. yıl dönümünde bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyoruz. O, fikirleri ile daima aramızda yaşayacak ve modern Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar aydınlatacaktır. Ruhu şâd olsun!”

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Namık Ak:

“Devletimizin düşman kuvvetleri tarafından parçalanarak paylaşılmak istendiği zorlu dönemlerde arif, asil, aziz, necip ve kahraman milletimizin bağımsızlık mücadelesini başlatan Gazi Mustafa Kemal'in ve Kuva-yı Milliye'nin mücadele ruhu, ebediyen sürecek olan vatan sevgimizin en anlamlı örneklerinden birisi olmuştur.

Tarih boyunca emperyalist devletlerin tehditlerine ve saldırılarına maruz kalan vatan topraklarımızda yüz yıl önce hiçbir zorluk karşısında yılmayan, yokluk içerisinde elde olan imkânları kullanarak tek vücut halinde seferber olan milletimiz, bugün de aynı ruh ve kararlılıkla vatanına, bayrağına ve devletine olan bağlılığını sürdürmektedir.

Genç, yaşlı, kadın, erkek demeden milletinin her bir ferdine sonsuz bir güven duyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onunla birlikte vatan uğruna mücadele veren silah arkadaşlarının yanı sıra aziz şehitlerimiz ve kahraman ecdadımızın emaneti olan devletimizin ilelebet bağımsız ve güçlü kalabilmesi için bizlere büyük bir sorumluluklar düşmektedir. Özellikle gençlerimizin geçmişten aldığımız gücün farkında olarak geleceğe umutla bakabilmeleri ve muhtaç oldukları kudretin damarlarındaki asil kanda mevcut olduğunu bilerek güçlü Türkiye hedefine doğru emin adımlarla ilerlemeleri en büyük temennimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle şahsım ve üniversitemiz adına başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı uğruna canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi de şükran ve minnetle yâd ediyorum."

İYİ Parti Karaman İl Başkanı İsmet Hatipoğlu:

“Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletinin yetiştirdiği ve son yüzyıla damgasını vurmuş büyük bir liderdir. Onun azmi, birleştirici gücü ve zekâsı sayesinde yepyeni bir ‘’Cumhuriyet’’ doğmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı ilke ve inkılaplarının değerini, özellikle bugünlerde ve her geçen gün daha da fazla anlıyoruz.
Akla ve bilime dayanan düşüncelerini milletin şahsi menfaatleriyle beraber hayata geçiren ve hiç bir şekilde kişileri değil her zaman milleti üstün tutan Atamız; manevi mirasını da şu şekilde izah etmiştir. ‘’Ben manevi miras olarak hiçbir nas-ı katı, hiçbir dogma, hiç bir donmuş, kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım ilim ve akıldır. Benden sonra, beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde, akıl ve ilim rehberliğini kabul ederlerse; manevi mirasçılarım olurlar.’’
Kararlı, istikrarlı, ileri görüşlü, başarılı ve kolay kolay aldanmayan liderler zor yetişirler. Mustafa Kemal Atatürk’te böyle bir liderdi...
Vefatının 83. yılında büyük lider, Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; bugüne kadar vatanımız uğruna şehit düşen tüm şehitlerimizi, gazilerimizi, saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.”

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Çelik ve Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük devlet adamı Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün, aramızdan ayrılışının 83. yıldönümünde bir kez daha saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk, bir imparatorluğun küllerinden yepyeni bir millet oluşturmuş, siyasi ve askeri dehası, fikirleri, başarıları ve düşünceleriyle sadece Türk tarihine değil dünya tarihine adını altın harflerle yazdırmış büyük bir komutandır.

Mustafa Kemal ATATÜRK, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran siyaset ve devlet adamı olarak tüm Türk milletinin ortak değeridir. O, içinde bulunduğu toplumun dinamiklerini yönlendirmiş, ulusal birliği sağlayarak farklılıkları bütünleştirmiş, her kesimden yurttaşı aynı gaye etrafında toplamış, bunun sonucunda da Türk milletini hak ettiği bağımsız ve aydınlık yarınlara kavuşturmuştur. Cumhuriyet döneminde hayata geçirilen inkılaplar ile demokratik ve modern Türkiye’nin temelleri atılmıştır. Bu temeller üzerine kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk’ün öngördüğü “muasır medeniyetlerin” seviyesine çıkma yolunda kararlılıkla yürümektedir. Türkiye, her geçen gün geçmişinden aldığı güçle daha başarılı günleri yakalamakta ve geleceğe umutla bakmaktadır.

Biz Karaman Ticaret ve Sanayi Odası olarak; Ata’mızın geleceğimizi emanet ettiği gençleri yetiştiriyor olmanın bilinciyle, cumhuriyetin ilkelerine bağlı, bilimi kendine ilke edinmiş eğitim anlayışımızla, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin unutulmaz lideri, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun şahsında silah arkadaşlarını ve istiklal mücadelemizin tüm adsız kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.”

Yeniden Refah Partisi Karamana İL Başkanı Ahmet Taşkıran:

“Atatürk cumhuriyetin ilanıyla birlikte dışa bağlı olmadan, tam bağımsız bir ülke, millet olmamız için adımlar atmıştır. Yerli ve milli düşünceye sahip bir liderdir. Öncülük ettiği Milli Mücadele hareketi ile milletimizin esarete asla boyun eğmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir. İstiklal mücadelesinde Anadolu topraklarını işgal eden emperyalist ülkelerin bugün aynı planlarını çok daha tehlikeli ve sinsi oyunlarla gerçekleştirmek için var güçleri ile Müslümanları parçalamaya çalışıyor. Milletimiz tıpkı Milli Mücadele günlerinde olduğu gibi bu sinsi planları boşa çıkaracak inanç, azim ve kararlılığa sahiptir. Sahip olduğu tecrübe ile bu oyunları boşa çıkaracaktır. Bizler tarih boyunca, dünyaya huzur ve refah getirmiş bir ecdadın varisleriyiz. Yiğit düştüğü yerden kalkar. Bugün dünyaya hâkim olan açlık, sefalet, kan ve gözyaşına son verecek iradeyi yine milletimiz ortaya koyacaktır. ‘Uydu değil, lider ülke‘ vizyonu doğrultusunda önce Yeniden Büyük Türkiye, ardından Yeni Bir Dünya mutlaka kurulacaktır. Bu vesileyle vefatının 83‘ncü yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ü, Milli Mücadele kahramanlarımızı ve bu vatan için canını vermiş bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@