Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Yapıldı

Vali Fahri Meral, Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’ne katılarak çocukların heyecanına ortak oldu.

banner491
Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Yapıldı
banner567

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte düzenlediği unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunlarını yeniden gün yüzüne çıkarmak amacıyla düzenlenen “Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği” ilkokul seviyesinde öğrencilerin birbirleriyle kıyasıya yarışmalarına sahne oldu.
 
Okullar arası yapılan çocuk oyunları şenliğine il merkezindeki 24 okuldan toplam olarak 6 bin öğrenci oyunlara katılırken bugün yapılan finallere ise 19 okuldan 400 öğrenci katılarak, ‘çemberle işbirliği, elden ele ve halat çekme’ yarışmalarında okullarını temsil ettiler.
 
Vali Fahri Meral ve protokol üyeleri tarafından ilgiyle takip edilen oyunların sonunda geleneksel çocuk oyunlarında dereceye giren okullara ödül töreni düzenlendi.
 
“Çemberle İşbirliği” yarışmasında birinci olan Gazi İlkokulu öğrencilerini ve “Elden Ele” yarışmasında birinci olan İsmet İnönü İlkokulu öğrencilerini tebrik eden Vali Meral, kupalarını vererek heyecan ve sevinçlerine ortak oldu.   
 
Kâzımkarabekir Spor Salonunda düzenlenen Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliğine; Vali Fahri Meral, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, Çalışma ve İŞKUR İl Müdürü Kenan Ateş, TKDK İl Koordinatörü Özgür Öztürk ve öğrenciler katıldı.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 16:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590