banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Gençler “Komşum Projesi” İle Gönüllere Dokunuyor

Karaman’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan gönüllü gençler, “Komşum Projesi” kapsamında yurtlarda tüketilmeye uygun yemekleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırıyor.

YEREL 06.12.2021, 14:04 06.12.2021, 14:05
218
Gençler “Komşum Projesi” İle Gönüllere Dokunuyor
banner762


Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Gönüllülük Federasyonu ve Uluslararası Damla Gönüllüleri Derneği’nin kamu kurumları başta olmak üzere, çeşitli yerlerde artan ve tüketilmeye uygun yemeklerin israf edilmesinin önüne geçilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasının amaçladığı “Komşum Projesi” Karaman’da da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda uygulanmaya başladı.

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda artan ve tüketilmeye uygun yemekler, gönüllü öğrenciler tarafından hazırlanarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. Projeden şuan için günlük ortalama 25 aile faydalanıyor.

Böyle anlamlı bir projenin içerisinde yer aldıklarından dolayı mutlu olduklarını belirten gönüllü gençler, “Bizler gönüllü gençler olarak her yıl birçok sosyal sorumluluk projesi içerisinde yer alarak yardım etme duygusunun mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yıl da “Komşum Projesi” içerisinde yer alarak hem yemek israfının önüne geçiyoruz, hem de ihtiyaç sahibi insanlarımızı mutlu ediyoruz. Bu anlamlı projemizi yılsonuna kadar devam ettireceğiz. Proje boyunca ne kadar insanımızın yüzünde tebessüm bırakabilirsek ve gönüllerine dokunabilirsek bizim en büyük kazancımız bu olacak” şeklinde konuştular.

“YURTLARDA GÖNÜLLÜ ORDUMUZ VAR”

Karaman’da yurtlarda kalan öğrencilerin gönüllük konusunda çok hassas olduklarını ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de hayata geçen “Komşum Projesi” ile yurtlarımızda artan ve tüketilmeye uygun yemekleri gönüllü gençlerimiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmaya başladık. Projemizin ilimizde çok yeni olmasına rağmen gönüllü öğrencilerimizden gelen talep bizleri oldukça mutlu etti. Yurtlarımız da gerçekten bir gönüllü ordusu var. Gönüllü gençlerimize her sosyal sorumluluk projesi içerisinde yer aldıkları ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadıkları için şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 16 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@