banner629

Gençlerden Renkli Kutlama

Karaman Gençlik Kulübü Derneği ve KMÜ Gençlik Kulübü Topluluğu ortaklığında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle “Geleneksel 3. 1919 Pedal Etkinliği” düzenlendi.

banner491
Gençlerden Renkli Kutlama
banner567

Karaman Gençlik Kulübü Derneği tarafından 2016 ve 2017 yıllarında da düzenlenen etkinliğin, bu yıl üçüncüsü düzenlendi. Bu yılki “1919Pedal Etkinliği” programı içerisinde günün anlam ve önemini belirten, spor ve gençliği içeren bisiklet turuyla birlikte “Dilek Feneri Görsel Şöleni” etkinlik programı yer aldı.

Dernek binası önünden bisikletli katılımcılarla başlayan bisiklet turu, Kemal Kaynaş Caddesi üzerinden belediye binası önüne ve İbrahim Öktem Caddesinden KMÜ giriş kapısına kadar tur gerçekleştirilerek, KMÜ giriş kapısında “1919 Pedal Etkinliği” son buldu. Ardından katılımcılara ücretsiz olarak dilek feneri dağıtılarak, Karaman “Dilek Feneri Görsel Şöleni” ile renkli ve eğlenceli görüntülere sahne oldu.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde bu yıl faaliyete geçen, Türkiye’nin ilk 4. Nesil Paylaşımlı Bisiklet Platformu (UniBIKE) destekleriyle istasyonsuz, mobil uygulama ile çalışan bisikletleri de kullanan katılımcılar UniBike’ın bu hizmetinden çok memnun kaldıklarını ve Karaman’da da yaygınlaşması gerektiğini bildirdiler.

Karaman Gençlik Kulübü Derneği ve KMÜ Gençlik Kulübü Topluluğu yetkilileri, “1919 Pedal etkinliğimize katılım sağlayan Karaman Bisiklet Topluluğu üyelerine, bünyemizdeki üye ve gönüllülere, diğer katılımcılara, emniyet yetkililerine ve özellikle UniBike yetkililerine çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2018, 10:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner644

banner612

banner590