banner464

GİRİŞİMCİLİK KURSU BAŞLADI

Karaman Kent Konseyi ve Kosgeb işbirliği ile düzenlenen girişimcilik kursu bugün (16.1.2017) itibariyle Kent Konseyi binasında verilmeye başlandı.

GİRİŞİMCİLİK KURSU BAŞLADI

Karaman Kent Konseyi ve Kosgeb işbirliği ile düzenlenen girişimcilik kursu bugün (16.1.2017) itibariyle Kent Konseyi binasında verilmeye başlandı.

17 Ocak 2017 Salı 09:18
4078 Okunma
GİRİŞİMCİLİK KURSU BAŞLADI
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, projenin amacının girişimci sayısını arttırarak, bölgesel ekonomik büyümeye ve istihdamın artırılmasına katkı sağlamak olduğunu söyledi. Sayın Konukseven, "İstihdam, ihracat, pazar payı, verimlilik ve kapasite artırıcı, maliyet düşürücü, ürün/hizmet kalitesi yükseltici, bölgesel gelişim düzeyine katkı sağlayıcı, kaynakların etkin kullanımını sağlayıcı, kurumsallaşmaya yönelik müşteri memnuniyetini artırma projeleri desteklenir. Proje kapsamında bu ay itibariyle daha önce kurs için bize müracaat eden ve ismi KOSGEB'e bildirilen katılımcılara kurs verdik. İleriki günlerde kursiyerlere belgelerini takdim edeceğiz. KOSGEB işbirliği ile açılan kurslar sayesinde iş kurmak isteyenlere 50 bin lira hibe, 100 bin lira ise faizsiz geri ödemeli destek verilecek. Dolayısıyla yeni iş kurmak isteyenler hem toplumda girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılmasına vesile oluyorlar hem de bir bilgi, beceri elde ederek küçük bir fon kaynağına erişebiliyorlar. Amacımız girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve ekonomik bir darboğaz içinde olan esnafımıza katkı sunmaktır. Bu projeyi çok önemsiyorum. Eminim İlimiz de çok büyük bir katkısı olacaktır. Eğitime katılım gösteren kursiyerlere sertifika vermek, iş sahibi yapmak tarafımızca gurur verici bir hizmettir. Bu gibi hizmetleri İlimize kazandırmaya, işi olmayanlara iş imkanı sağlamaya, kendilerine her zaman katkı sunmaya hazırız." dedi.
KOSGEB iş birliği ile yürütülen girişimcilik kursu önümüzdeki günlerde de devam edecektir. Ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız 0 (338) 226 42 20 nolu telefonu arayabilirler.
 
 
Yorumlar