banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

GSB Karaman Kız Yurdu Öğrencilerinde Kuşak Sınavı Heyecanı

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı kız yurtlarından kalan üniversite öğrencileri tekvandoda kuşak sınavı heyecanı yaşadı.

YEREL 11.11.2022, 15:55 11.11.2022, 15:58
70
GSB Karaman Kız Yurdu Öğrencilerinde Kuşak Sınavı Heyecanı
banner762

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı kız yurtların kalan üniversite öğrencileri yeni eğitim öğretim döneminde başladıkları tekvando kurslarının meyvesini almaya başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün sportif etkinlikler çerçevesinde kız ve erkek yurtlarında ücretsiz açtığı tekvando kurslarında eğitim gören öğrenciler, tekvando il temsilciliğinin düzenlediği kuşak sınavına katıldı. Yunus Emre Spor Salonu’nda düzenlenen ve 60 kız öğrencinin katıldığı kuşak sınavlarında 40 öğrenci beyaz kuşaktan sarı-yeşil kuşağa, 3 sporcu sarı-yeşil kuşaktan yeşil-mavi kuşağa, 17 öğrenci ise yeşil-mavi kuşaktan mavi-kırmızı kuşağa terfi etti.

Bir üst kuşağa terfi ettiklerinden dolayı mutlu olduklarını belirten öğrenciler, “Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yurtlarda ücretsiz verilen eğitimlerle kendimizi geliştirme fırsatı buluyoruz. Kurslar kapsamında arkadaşlarımızla birlikte sene başında verilen formlarda tekvando kursunun açılmasını talep ettik. Taleplerimiz doğrultusunda açılan tekvando kurslarında bugün bir üst kuşağa geçmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah eğitimlerimize aralıksız devam ederek tekvandoda ülke sporuna katkı sağlayacak bir konuma gelmek istiyoruz. Bizlere bu imkanları sunan herkese çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 27 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@