banner877

banner919

banner990

banner957

banner722

GSB Karaman Yurdu Öğrencileri Hayvan Sevgisine Dikkat Çektiler

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Piri Reis Erkek Yurdu’nda barınan üniversite öğrencileri “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” etkinlikleri kapsamında parklara su ve mama kapları bıraktılar.

YEREL 05.10.2022, 16:39 05.10.2022, 16:41
97
GSB Karaman Yurdu Öğrencileri Hayvan Sevgisine Dikkat Çektiler
banner762

Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi. Piri Reis Erkek Yurdu’nda barınan üniversite öğrencilerinin katıldığı etkinlikte gönüllü gençler sokak hayvanları için önceden hazırladıkları su ve mama kaplarını parklara bıraktılar.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla bir araya geldiklerini belirten gençler, “Böylesine hassas bir günde duyarlı arkadaşlarımızla birlikte hayvan sevgisi konusunda farkındalık oluşturmak istedik. Yurtta kalan gönüllü arkadaşlarımızla bir iki gün öncesinden hazırladığımız su ve mama kaplarını sokak hayvanlarının yaşadığı parklara götürerek bıraktık. Çünkü hayvanlarla aynı gezegeni paylaşıyoruz. Onların yaşam alanlarını korumak ve gözetmemiz gerekiyor. Birey olarak aslında bu konuya herkesin duyarlı olması gerekiyor. İnşallah ilerleyen zamanlarda sokak hayvanlarımız için barınaklar yaparak içlerini mamalarla dolduracağız. Böyle güzel bir etkinliğin içerisinde yer aldığımız için çok mutluyuz. Bizleri böylesine anlamlı bir organizasyonda bir araya getiren herekse teşekkür ediyoruz” dediler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 30 Kasım 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@