banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

Güne Kitap Okuyarak Başlıyorlar

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tüm yurt genelinde uygulanan "Telafide Ben de Varım" etkinlikleri çerçevesinde İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, “Telafide ben de varım” diyerek il millî eğitim müdürlüğü çalışanlarıyla birlikte güne kitap okuyarak başladı.

YEREL 10.08.2021, 15:12 10.08.2021, 15:14
228
Güne Kitap Okuyarak Başlıyorlar
banner762

Karaman İl Millî Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda başlangıcı yapılan etkinlik ile müdürlük çalışanları güne kitap okuyarak başladı. Etkinliğin ilk gününde yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler veren İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, salgının etkilerini aşmaya dönük telafi eğitimleri çerçevesinde yaz döneminde ilimizde yaklaşık 1200 öğretmenle 1700’e yakın faaliyet başvurusunun yapıldığını ifade etti.

Salgının son bulması için aşılamanın önemi ve gerekliliğine değinen İl Müdürü Mehmet Çalışkan, çalışanlar ve öğretmenlerle bir an önce aşı sırasının takip edilmesini bir kez daha hatırlattı. 

Ardından kitap okuma alışkanlığı ile ilgili oranlara değinen İl Müdürü Çalışkan “Gelişmiş ülkelerle kıyaslandığı zaman günlük kitap okuma süreleri, yılda okunan ve basımı yapılan dergi, gazete ve kitap sayılarının ülkemizde çok düşük olduğu üzülerek söylüyorum ki bir gerçek. Fakat son yıllarda kitap ve okuma üzerine yapılan çalışmalarla gençlerimizin ve toplumumuzun okuma oranlarında artış sağlanmaya başlandı. Okumaya, araştırmaya, günden güne ivme katarak gelişmeye önem veren kadim geçmişimizin, değerlerimizin ait olduğu bu önemli vasıfları gençlerimize kazandırarak yol alma çabasındayız.” dedi.

Yaz boyu süren telafi eğitimleri çerçevesinde okumaya dikkat çekmek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarımızla güne kitap okuyarak başlamayı düşündük diyen Çalışkan, “İstiyoruz ki evde, işte hayata dair duygu, düşünce ve hayallerimizi geliştirecek, yeni fikir tohumları saçacak gelişmelere okuyarak sahip olalım. Bir yanımızla öğrenci, bir yanımızla veliyiz. İster veli ister öğrenci olalım toplumsal gelişim için kitaplarla bağımızı daha da kuvvetlendirmenin yollarını bulmalıyız. Umarım etkinliğimiz evlere, iş yerlerine, çarşıya, pazara örnek olarak kalıcı bir okuma alışkanlığı kazanmaya vesile olur. ” diye konuştu.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın konuşmanın ardından kitap okuma etkinliğine geçildi. Telafide ben de varım programı kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğü personeliyle mesire alanlarının temizliğinden doğa yürüyüşüne kadar çeşitli faaliyetler gerçekleşecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@