banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Güney Kariyer Fuarı Genç Yeteneklerin Yolunu Açacak

Vali Mehmet Alpaslan Işık, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Aytuğ Altın ve Araştırma Görevlisi Yunus Büyükbasmacı’yı makamında kabul etti.

YEREL 11.03.2022, 15:08
153
Güney Kariyer Fuarı Genç Yeteneklerin Yolunu Açacak
banner762

Valilik Makamında gerçekleşin ziyarette Dr. Öğretim Üyesi Aytuğ Altın, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda 2019 yılında genç yetenekleri bir araya getirmek amacıyla başlatılan ve “Yetenek Her Yerde” teması ile kamu ve özel sektör kurumlarını genç yeteneklerle buluşturan “Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF)” kapsamında Isparta Süleyman Demirel Üniversitesinin ev sahipliğinde 18-19 Mart 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF'22) hakkında bilgiler verdi.

Güney Kariyer Fuarı (GÜNKAF'22) Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile birlikte Isparta, Burdur, Antalya, Afyonkarahisar ve Konya illerinden 16 üniversitenin paydaşlığında hazırlanan Güney Kariyer Fuarı organizasyonu ile üniversitelerin, kamu ve özel sektör kurumlarının, meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği ile öğrencilerin, mezunların iş ve staj yeri bulma imkânlarını kolaylaştırması ve gelişimlerine destek sağlaması hedefleniyor.

Bilimsel bir tabanda öğrencilerin kendi özelliklerinin farkına varmasını, kariyerlerine dışarıdan bakma şansı yakalayabilmesini, yeni bir gelecek adına fark oluşturacak kariyer projeleri üretmelerine olanak sağlamayı amaçlayan (GÜNKAF’22) etkinliğine bölge üniversitelerinden 40 binden fazla öğrencinin katılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda proje ve iş imkânlarının bir arada sunulduğu ve tüm kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri, öğrenciler ve firmaların katılabileceği fuara katılımlar ise Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi'nin “Yetenek Her Yerde Temalı” www.yetenekkapisi.org adresinden yapılabilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@