banner877

banner919

banner928

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Hak Sahipleri İsyanda!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Karaman’ın Kırbağı Mahallesinde yapımı devam eden 811 konutun hak sahipleri teslim tarihinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle mağdur olduklarını dile getirerek konuyu CİMER’e bildiklerini söylediler.

YEREL 04.07.2022, 22:16
2056
Hak Sahipleri İsyanda!
banner762

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Karaman’ın Kırbağı Mahallesinde yapımı devam eden 560’ı 2+1, 251’i ise 3+1 olmak üzere toplamda 811 konutun teslim tarihi belirsizliğini korurken hak sahipleri ise bu duruma tepki gösterdi.

Teslim tarihinde yaşanan belirsizlik nedeniyle mağdur olduklarını söyleyen hak sahipleri, bir umut ile evlerini teslim alacakları günü beklediklerini söylediler.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan hak sahipleri, “Şuan bu evleri alan kişilerin çoğunluğu kirada, mevcut ev sahiplerine yaza evlerini boşaltacağımızı söyledik. Site yöneticisi ve yönetici yardımcısı belirlenmiş olan 811 konut için gelen cevaplar aynı. ‘İdaremiz tarafından ihale edilen 811 konutun Geçici Kabul Tutanağı onaylanmış olup, ilgili Belediyesinde Yapı Kullanım İzin Belgelerinin onaylanmasına müteakip konutlar hak sahiplerine teslim edilecektir’ denilerek ucu açık cevaplar veriliyor. Kurban Bayramı öncesi bize tarih konusunda müjde verilse çifte bayram yaşamış oluruz. Son günlerde teslim tarihinin gecikmesinde MEDAŞ’ın sayaç tedariğinde sıkıntı yaşadığı konuşuluyor. Sayaçların MEDAŞ mı? TOKİ mi? hangi kurum tarafından tedarik edileceği konusunda bile bilgi kirliliği yaşanıyor. Bu bilgi kirliliğinin önüne geçilebilmesi adına Sayın Valimiz Tuncay Akkoyun’dan, milletvekillerimiz Sayın Dr. Recep Şeker, Av. Selman Oğuzhan Eser ve Av. İ. Atakan Ünver’den destek istiyoruz. Herkes elini vicdanına koysun. Karaman ilinde bu işin takibini hangi kurum yapıyorsa teslim tarihi ile ilgili net bir cevap verilmesini istiyoruz” ifadelerine yer verdiler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 11 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@