banner828

banner590

Son Dakika
banner722

“Haydi Çocuklar Camiye”

Atak Gençlik, Spor ve İzcilik Kulubü,  bu yılda sömestri tatilinde, Karamanda “Haydi Çocuklar Camiye” Projesi kapsamında yarışma düzenliyor.

banner824
YEREL 17.01.2020, 21:17
513
“Haydi Çocuklar Camiye”
banner762

Dernek tarafından yapılan açıklamada; “Atak Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü Derneği olarak gençlerimizi bedensel ve zihinsel yönden sağlıklı, zinde, milli, manevi ve ahlaki, sosyal ve kültürel değerlere bağlı, çevreye duyarlı, üstün vasıflı, eğitimli, kültürlü ve görgülü bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmayı; yaratılış gayesini bilen, milli kültür ve ahlak sahibi, ülkesini ve milletini seven bireylerden meydana gelen bir toplumun oluşmasına yardımcı olmayı amaçlamaktayız.

Derneğimiz, erkek çocuklara camide cemaatle namaz kılmayı sevdirmek ve bu alışkanlığı hayat tarzı haline getirmelerine destek olmak amacıyla, geçen sene sömestri tatilinde olduğu gibi, yine bu sene 20-30 Ocak 2020 tarihleri arasında Karaman İlimizde, “HAYDİ ÇOCUKLAR CAMİYE” projesini düzenleyecektir. Haydi Çocuklar Camiye projemiz, erkek çocuklar için 6-7-8-9 yaş aralığı A Kategorisi, 10-11-12-13 yaş aralığı B Kategorisi olmak üzere 2 kategoride gerçekleştirilecektir” denildi.

PROJENİN UYGULANMASI:

Proje yarışma şeklinde uygulanacak olup, 20 Ocak 2020 pazartesi günü sabah namazı ile başlayıp, 30 Ocak 2020 Perşembe günü yatsı namazı ile sona erecektir. Çocuklar her namaz vaktinde, camide cemaatla namaz kılarak ve kendi kategorilerindeki sureleri veya duaları ezberleyerek puan kazanacaklardır. Namaza gelen çocukların toplam puanlarının eşit olması durumunda, kategorilerde belirtilen surelerin ezber puanları toplam puana eklenerek, sıralamadaki dereceleri belirlenecektir. Sure puanları eklendiği zaman tekrar eşitlik olması durumunda kimlikteki doğum tarihi küçük olan kişi önceliklidir.

Proje Ödülleri:

Her kategorinin 1.sine 100 TL., her kategorinin 2.sine 75 TL., Her kategorinin 3.süne 50 TL.  verilecektir. Ayrıca yarışma kapsamında tam puan alıpta dereceye giremeyen her katılımcıya 50 TL. değerinde hediye çeki verilecektir. (Puanlarda eşitlik olması durumunda kimlikteki doğum tarihi küçük olan kişi önceliklidir.)

PROJENİN UYGULANACAĞI CAMİLER:

Bilal-i Habeşi Camii, İmam Rabbani Camii, Siteler Camii, Türkoğlu Camii, İmam-ı Azam Camii, Emir Musa Camii, Kırmahalle Büyük Camii, Baloğlu Camii, Arafat Camii, Sarı Keçili Camii, Halid-i Bağdadi Camii, Cedit Camii, Fatih Camii, H. Hasan Bolaca Camii (Lale Köyü), Şeyh Edebali Cami, Araboğlu Camii, Hz. Ebubekir Sıddık (RA) Camii, Sayüstü, Selahattin Eyyubi Camii, Ferit Çelebi Camii, Hacıbeyler Camii, Şeyh Şamil Camii, Tekstil Camii, Yunus Emre Camii, Sultan Bahaddin Camii. İmam Gazali Camii, Selimiye Camii, Boyacı camii, Eyüp Sultan Camii, Yeşil Camii, Boyahane Camii, Karagöz Camii

PROJEYE KAYIT:

Projeye kayıtlar sadece internet üzerinden yapılacak olup, kayıtlar www.haydicocuklarcamiye.com sitesinden yapılacaktır.

İRTİBAT: 0 543 236 82 11 nolu telefondan irtibat kurulabilir. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
kapalı
Namaz Vakti 27 Ocak 2021
İmsak 06:25
Güneş 07:48
Öğle 13:05
İkindi 15:48
Akşam 18:12
Yatsı 19:30

Gelişmelerden Haberdar Olun

@