banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Her Kurban Lösemili Çocuklara Can!

LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Sena Ayten ve İç Anadolu Bölge Sorumlusu Şevval Tanman gazetemize ziyarette bulundular.

YEREL 20.06.2022, 12:26
165
Her Kurban Lösemili Çocuklara Can!
banner762

Gerçekleşen ziyarette gazetemiz yetkilisine LÖSEV’in lösemili bireyler için başlatmış olduğu vekâleten kurban bağışı kampanyası hakkında bilgiler veren LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Sena Ayten ve İç Anadolu Bölge Sorumlusu Şevval Tanman, “Mutlu Et” projesinin Karaman’da devam ettiğini söylediler. LÖSEV’in yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgiler veren Ayten ve Tanman, Karaman’da vatandaşları bilinçlendirmek içinde çalışma yapacaklarını dile getirdiler.

LÖSEV VEKÂLETEN KURBAN BAĞIŞLARIYLA 12 AY BOYUNCA ŞİFA DAĞITIYOR

LÖSEV Kurban Bayramı’nda yapılan vekâleten kurban bağışları sayesinde 81 ilde, yıl boyunca hastalara ve hastaların ihtiyaç sahibi ailelerine et ve et ürünleri desteğini ara vermeden sürdürüyor. Özelikle sağlıklı beslenme zincirinin en önemli halkalarından biri olan protein, lösemi-kanser tedavilerinde hayati önem taşıyor. Araştırmalar kansere yönelik iyileşmeyi sağlayacak fonksiyonların pek çoğu için proteinin önemini ortaya koyuyor. Öte yandan yetersiz protein alımı; hastalığın iyileşmesini yavaşlatıyor ve enfeksiyonlara karşı vücut direnci azalıyor. Bu yüzden kanser tedavisi gören hastaların, sağlıklı insanlardan daha fazla protein ihtiyacı olduğu biliniyor.

LÖSEV “MUTLU ET” KARAMAN’DA DEVAM EDİYOR

LÖSEV Et desteğinden her yıl on binlerce hasta ve ailesi faydalanıyor. Hastalar vakumlu ambalajlarda taze et olarak ya da LÖSEV Et Kart ile büyük marketlerden, hijyenik koşullarda, kaliteli et ve et ürünlerine ulaşıyor. Karaman’da yapılan Et ve et ürünleri dağıtımında LÖSEV ‘e kayıtlı hasta ve ailelerine et ve et ürünleri sunuldu. Hasta ve aileleri: “LÖSEV sayesinde ne salgın, ne yoksulluk ne de hastalık belimizi bükemedi. Sofraya ne koyacağım diye hiç düşünmedim. LÖSEV ’e bağış yapan hayırseverlere biz de hayır dualarımızı sunuyoruz, Allah bağışlarını kabul etsin, Allah razı olsun” dediler.

HER KURBAN LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA CAN!

LÖSEV ’e kayıtlı hasta ailelerin yüzde 87’si asgari ücret ve altında gelire sahip, kırmızı et almakta zorlanan aileler.  Kanser hastası yetişkinlerde de ekonomik yoksunluğun çok kritik seviyede olduğunu tespit eden LÖSEV, Kurban Bayramı döneminde aldığı vekâleten kurban bağışları ve yıl içinde yapılan adak bağışlarını hem çocuk hem yetişkin tüm kayıtlı hastalarına ulaştırmaya kararlı.

Siz de vekâleten kurban bağışınızı LÖSEV’e kolaylıkla yapabilirsiniz. LÖSEV Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Eskişehir, Antalya, Adana, Samsun, Kayseri irtibat ofislerinden, bankalardaki bağış ekranlarından ya da www.losev.org.tr üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@