banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

HIZLI TREN GELMEZ MOLA? DÜDÜĞÜNÜ ÇALMAZ MOLA?

YEREL 23.08.2021, 09:04 23.08.2021, 09:08
1111
HIZLI TREN GELMEZ MOLA? DÜDÜĞÜNÜ ÇALMAZ MOLA?
banner762

Çok yoğun bir hafta geçirdikten sonra; bütün Karamanlıların hasretini, özlemlerini ifade eden bir başlıkla aldım kalemi elime! Doğrusu dağlar kalem olsa, denizler mürekkep! Yine de yazamaz halkımın hızlı trene olan özlemini.
Cuma günü TCDD Bölge Müdürü Sayın Abdülkadir Taş Bey beraberindeki hazirun ile bizi evimizde ziyaret ettiler. Kendilerindeki tevazuyu ömrüm oldukça unutmayacağım. Bizzat kendilerinden aldığım bilgileri sizlerle paylaşmak isterim. Hızlı tren ne zaman açılacak? Sorusuna Bölge Müdürü Sayın Abdülkadir Taş Beyler oldukça temkinli yaklaştılar ve son baharda açmayı planlıyoruz! Dediler.
Doğrusu bu soruya aldığım cevap beni memnun etti. Çünkü verilen tarihleri hasretle beklemek ve umduğumu bulamamak beni çok fazla yıprattı. Eminim sizleri de? İlk etapta karşılıklı gidiş geliş bir Ankara, bir İstanbul seferi koymayı, talebin artması durumunda da seferleri artırmayı planladıklarını, Karaman-Konya arası seferlerde demosetleri işletmeyi ve iki saatte bir Konya seferi düzenleme çalışması yaptıklarını öğrendim. Hızlı tren test sürüşlerinin tamamlandığını, istasyon düzenlemelerinde de sona yaklaşıldığını aktardılar Sayın Abdülkadir Taş Beyler. Konya-Adana arasında işleyen Toros Expres'ini halihazırda işletmeyi planlamadıklarını da öğrendim. Ayrıca Ankara-Sivas YHT hattının 4 Eylül Sivas’ın kurtuluş gününde hizmete açılacağını belirttiler sayın genel müdür.
Halkımızın ekonomik ve konforlu olması sebebiyle demir yolunu tercih etmesi dolayısı ile halkı temsilen Sayın Abdülkadir Taş Beylere sorulması elzem olan bütün soruları yöneltmeye çalıştım.
Hızlı tren sonbaharda gelir mi yoksa ümitlerimiz başka bahara mı kalır bilmem ama; yeter gayrı! Yıllardır bekleye bekleye çınar olduk.
Mart ayında AK Parti İl Başkanı Sayın Abidin Çağlayan Beylerin katıldığı YHT test sürüşünde yerel bir haber kuruluşunun sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında duymuştum YHT’NİN perona yanaşırken çıkardığı gıcırtıyı. Yahu! Nasıl heyecanlanmıştım o an. Keşke dedim! Bende olsaydım o test sürüşünde? O gıcırtıyı canlı canlı hissetseydim Karaman tren istasyonunda? Yahu! Gel de heyecanlanma...

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@