banner597

İçme Suyu Problemleri Çözülüyor

Yeşildere ve Taşkale Köylerinde İçme Suyu Problemleri Çözülüyor.

banner491
İçme Suyu Problemleri Çözülüyor
banner567

Yeşildere ve Taşkale Köylerindeki kanserojen etki yapan asbest su borularının insan sağlığına verdiği zararlı etkileri yok ederek, halkın sağlıklı içme suyu içmesine ve kullanmasına olanak sağlamak için ilk adım 2017 sonunda Karaman Valiliği ile KOP (Konya Ovası Projesi) Başkanlığı arasında Yeşildere ve Taşkale köylerinin ‘İçme Suyu Hattı Yenilenmesi’  protokolü imzalanmıştı.

Projenin 2.aşamasında projeyi hayata geçirecek olan İl Özel İdaresinde 22 Şubat Perşembe günü ilk olarak Taşkale için yapılan ihale sonuçlandı. İşi üstlenecek olan yetkili firma tarafından sahadaki çalışmalara başlanarak proje için 250 günlük bir iş süresi belirlendi.

Yeşildere köyünün de, İl Özel İdaresinde 19 Nisan Perşembe günü ihalesi yapılarak ilgili yüklenici firma ile sözleşme yapıldı ve Yeşildere’de de çalışmaların en kısa sürede başlayacağı belirtildi.

Konuyla ilgili bilgi veren İl Özel İdaresi Yetkilileri: “Hayata geçen bu projeyle birlikte; Artık Yeşildere ve Taşkale bölgelerimizde de eski asbest borular yenilecek, böylece bölge halkı daha sağlıklı ve temiz bir suya kavuşmuş olacak. Halkımıza şimdiden hayırlı olsun.” dediler.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 16:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner618

banner601

banner612

banner590