banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

İl Göç Kurulu Toplantısı Vali Işık Başkanlığında Gerçekleştirildi

İlimizde ikamet eden yabancı uyruklu öğrencilere yönelik yürütülen iş ve işlemlerin ele alındığı İl Göç Kurulu Toplantısı Vali Mehmet Alpaslan Işık başkanlığında gerçekleştirildi.

YEREL 20.01.2022, 14:48
130
İl Göç Kurulu Toplantısı Vali Işık Başkanlığında Gerçekleştirildi
banner762

Yunus Emre Toplantı Salonunda Vali Işık başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, İl Göç İdaresi Müdürü Ahmet Öner ve kurulun diğer üyeleri katıldı.

Vali Işık’ın açılış konuşmasıyla başlayan 2022 yılının ilk Göç Kurulu toplantısında İl Göç Uzmanı Ayşe Çetin tarafından ilimizde bulunan yabancıların eğitim ve kurs hizmetlerine erişimleri ve uyumuna yönelik yapılan sunumda; yabancı uyruklu öğrencilere yönelik eğitim politikaları, eğitimlerinde aktif rol alan eğitim kurumları, yine yabancı uyruklu öğrencilerin eğitimi sürecinde yaşanan temel sorunlar ele alındı. İlimizde herhangi bir eğitim kurumuna kayıtlı yabancı uyruklu öğrencilerin istatistiki verilerin paylaşılarak uyum ve entegrasyon çalışmaları kapsamında yapılan projeler ve çalışmaların aktarıldığı toplantı, katılımcıların konuyla ilgili görüş ve temennilerinin ardından sona erdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@