banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

İl Müdürü Şahinbaş Ayrancı’yı Ziyaret Etti

İl Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş Karaman’da göreve başlamasının ardından ilçe ziyaretleri kapsamında Ayrancı ilçesini ziyaret etti.  

YEREL 01.06.2020, 17:13 01.06.2020, 17:17
266
İl Müdürü Şahinbaş Ayrancı’yı Ziyaret Etti
banner762

Ziyaret programı kapsamında İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde incelemelerde bulunan İl Müdürü Şahinbaş, İlçe Müdürlüğü personeli ile sohbet ederek,  İlçe Müdürü Kamil Küçük’ten Ayrancı ilçesinin tarımsal potansiyeli ve İlçe Müdürlüğünün yürüttüğü projeler ile çalışmaları hakkında bilgiler aldı.  

İl Müdürü, daha sonra Ayrancı Ziraat Odasını ziyaret ederek Oda Başkanı Mehmet Elvan’dan Oda çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Ziraat Odası Başkanı Elvan; İlçe Tarım Müdürlüğü ile uyum ve işbirliği içinde çalıştıklarını ifade ederek, ilçede bulunan Tohum Eleme Tesisi Yenileme Projesinin İlçe Müdürlüğü ile birlikte tamamlanarak, ilçeye kazandırıldığını söyledi.

Ziraat Odasının ziyaretinin ardından, İlçe Müdürü Kamil Küçük ile birlikte Müdürlüğün faaliyetlerini yerinde görmek üzere arazide incelemelerde bulunan İl Müdürü Yusuf Şahinbaş, “KOP ile Yaz Seracılığı Başlıyor Projesi” kapsamında ilçede kurulan seraları tetkik etti. Proje ile sera sahibi olan üreticilerimizle bir araya gelerek sohbet eden Şahinbaş, proje kapsamında kurulan seralarla, birim alandan daha fazla gelir elde edilerek çiftçimizin gelirinin yükseleceğini ve refahının artacağını söyledi.

Son olarak Divle köyüne giden İl Müdürü Şahinbaş, Yeşil Divle Obruk Peyniri Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Eşref Başlamışlı ve Divle Köyü Muhtarı Tacettin Durna’dan divle obruk peyniri hakkında bilgiler alarak, peynirin olgunlaştırıldığı mağarada incelemelerde bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 08 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@