banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

İlber Ortaylı Yunus Emre’yi Anlattı

İlber Ortaylı Karaman Tanıtım Platformu (KARTAP) tarafından organize edilen konferansta Yunus Emre’yi anlattı.

YEREL 08.12.2021, 09:30 08.12.2021, 09:37
512
İlber Ortaylı Yunus Emre’yi Anlattı
banner762

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 15 Temmuz Konferans Salonunda gerçekleştirilen ve Türk tarihçi, akademisyen yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın konuşmacı olarak katıldığı program, saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın okunmasıyla başladı.

Protokol konuşmalarının ardından söz alan Prof. Dr. İlber Ortaylı, farklı üslubu ve anlatımıyla ülkemizin ve dünyanın ortak değerlerinden birisi olan Karamanlı Yunus Emre’yi dinleyicilere aktardı. Yunus Emre’nin farklı yönlerinin anlatıldığı ve büyük bir ilginin olduğu konferans, günün anısına Vali Mehmet Alpaslan Işık ve protokol üyeleri tarafından İlber Ortaylı’ya çeşitli hediyeler vermesiyle sona erdi.

Her yaştan ve her kesimden katılımcıların ilgiyle takip ettiği konferansın sonunda Yunus Emre hakkında katılımcılara aydınlatıcı bilgiler veren İlber Ortaylı'ya verdiği unutulmaz konferans nedeniyle teşekkür eden Vali Işık, hocaların hocası sayılan İlber Ortaylı'nın daha önceden kendisinin de farklı dönemlerde hocalığını yaptığını belirterek katlımlarından ve katkılarından dolayı İlber Ortaylı'ya teşekkür ederek Yunus Emre hatıra parası hediye etti.

Yunus Emre konulu konferansa; Vali Mehmet Alpaslan Işık ve eşi Munise Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Vali Yardımcıları Kamuran Mustafa Ballı, Mehmet Özmen, Oğuz Şenlik, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Namık Ak, İl Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 24 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@