banner597

İlham Seminerleri Sona Erdi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) İlham Öğrenci Topluluğu tarafından ‘İlham Seminerleri’ konulu söyleşi dizisi düzenlendi.

banner491
İlham Seminerleri Sona Erdi
banner567

KMÜ öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen, çok sayıda yazar ve akademisyenin konuk olduğu etkinlik, 28 Şubat 2018 tarihinde başlayıp 9 Mayıs'ta sona erdi.

Bahar yarıyılı boyunca devam eden İlham Seminerleri; çarşamba günleri ‘Yazarlık Okulu’, perşembe günleri ise ‘İslami İlimler Okumaları’ şeklinde haftada iki gün düzenlendi.

Yazarlık Okulu söyleşilerinde Doç. Dr. Abdullah Harmancı 'öykü kimyası', Eğitimci Abdullah Kasay 'sinema ve edebiyat', Eğitimci Ulvi Kubilay Dündar 'yaratıcı yazarlık', Uzman Mehmet Kahraman 'öykü atölyesi', Şair Ömer Korkmaz 'şiirin imkanları', Bilim Uzmanı Ali Güney 'öykünün sırları', Eğitimci Burhan Yemiş 'denemeye dair' ve Eğitimci Abdulhalik Aker 'modern hece şiir' konularında öğrencilere bilgi ve deneyimlerini aktardı.

İslami İlimler Okumalarında ise Doç. Dr. Mehmet Birekul 'ilk dönem İslam toplumunda sosyal hayat', Dr. Öğr. Üyesi Duran Ali Yıldırım 'Kuran'ı anlamak üzerine etütler', Prof. Dr. Fikret Karapınar 'hadisleri anlama yöntemleri', Dr. Öğr. Üyesi Hasan Özer ise 'ilmihal' üzerine sohbet gerçekleştirdiler.

İlham Seminerleri, Konya’da düzenlenen kapanış semineri ve sertifika töreni ile sona erdi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 17:25
banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner600

banner601

banner590

banner591