banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

İş Yerlerindeki Kovid-19 Tedbirleriyle İlgili Önemli Duyuru!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü iş yerlerinde uygulanacak olan kovid-19 tedbirleriyle ilgili olarak duyuruda bulundu.

YEREL 06.09.2021, 17:59
295
İş Yerlerindeki Kovid-19 Tedbirleriyle İlgili Önemli Duyuru!
banner762

Konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kovid-19 aşısı tamamlanmamış, çalışanların (bilimsel olarak kovid-19 hastalığı sonrası bağışıklık kabul edilen süre içerisinde olanlar hariç) varlığı, iş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanmasını güçleştirmekte, diğer çalışanların mevcut sağlık ve güvenlik şartlarını kötüleştirerek çalışma barışını bozmaktadır.

İşverenler, işyerlerinde karşılaşabilecek sağlık ve güvenlik risklerine yönelik koruyucu ve önleyici tedbirler hakkında çalışanları bilgilendirmekle yükümlüdür.

Bu kapsamda;

1-Kovid-19 aşısı tamamlanmamış işçiler, işyerlerinde karşılaşabilecekleri söz konusu risk ve tedbirler konusunda ayrıca yazılı olarak bilgilendirilecektir.

2-Bu bilgilendirme sonrasında aşı olmayan işçilere, kesin Kovid-19 tanısı konması durumunun iş ve sosyal güvenlik mevzuatı açısından olası sonuçları da ayrıca bildirilecektir.

3- Kovid-19 aşısı olmayan işçilerden 6 Eylül 2021 tarihi itibariyle zorunlu olarak haftada bir kez PCR testi yaptırmaları işyeri/işveren tarafından istenebilecek, test sonuçları gerekli işlemler yapılmak üzere kayıt altında tutulacaktır.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 06 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@