banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

İsmail Atakan Ünver'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

YEREL 23.11.2021, 13:40
149
İsmail Atakan Ünver'in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı
banner762

Ünver, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 “Çocuklarımızı emanet ettiğimiz ve geleceğimizin mimarı olan; bilinçli, sorgulayan, araştıran, daima ileriyi hedefleyen ve ülkesine yararlı bireyler yetiştiren öğretmenlerimiz, en iyi koşullara sahip olmadan, ülkemizin eğitim sistemi hak ettiği seviyeye çıkamaz. Eğitimli ve aydın bireylerin oluşturduğu toplum, dogmaların değil, aklın, bilimin ve sağduyunun yol göstericiliğinde sağlıklı kararlar alarak, demokrasiyi yaşatabilir, toplumsal gelişimini sürekli kılar. Bu da eğitim sisteminde yaşan problemlerin çözülmesi ile yoksulluk, baskı, nice dayatma ile gelecek ve geçim kaygısı altında fedakârca çalışan öğretmenlerimizin yaşadığı sorunların ortadan kaldırılması ile mümkündür.

 “Öğretmenler, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.” diyerek yarınlarımızı öğretmenlerimize emanet eden Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde; öğretmenlerimiz ve eğitim camiasının sorunlarının çözülmesi için çalışmalar yürüten Cumhuriyet Halk Partisi, eğitim politikalarına dayanak aldığı “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” anlayışı ile sürdürdüğü mücadelesine kararlılıkla devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle çevresine bilginin ışığını saçan bir eğitmenin torunu ve öğretmenin çocuğu olmaktan gurur duyduğumu belirterek, Cumhuriyetimizi genç nesillere, geleceğimizin teminatı olan o genç nesilleri de öğretmenlere emanet eden Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete irtihal eden Atatürk ilke ve inkılaplarına, Cumhuriyete ve çağdaş Türkiye ülküsüne bağlı tüm öğretmenleri saygıyla anıyor; dünyanın en kutsal ve en önemli mesleğini yapan kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@