banner741

banner590

Son Dakika
banner722

İsmail Atakan Ünver'in CHP’nin 97’nci Kuruluş Yıldönümü Mesajı

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97’nci kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

YEREL 08.09.2020, 11:21
232
İsmail Atakan Ünver'in CHP’nin 97’nci Kuruluş Yıldönümü Mesajı
banner762

Ünver, yayınladığı mesajında; “Vatanımızı kurtarıp Cumhuriyet’in temellerini atan Cumhuriyet Halk Partisi bugün 97 yaşında. Mutluyuz, gururluyuz.” şeklinde başlayan Ünver: “Ulus devletin ve Atatürk Cumhuriyetinin yılmaz savunucusu ve yıkılmaz kalesi olarak dimdik ayakta duran, demokrasiye geçişin ilk adımı ve vazgeçilmezi, kurulduğu günden bu yana her zaman gelişmenin, çağdaşlığın, özgürlüklerin, Atatürk ilke ve inkılaplarının savunucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97’nci yaşı kutlu olsun.” dedi.

CHP Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver mesajını şu şekilde sürdürdü:

 “Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti ile Kuvay-ı Milliye'nin devamı olarak Kurtuluş Savaşı'nı yöneten ve ardından Cumhuriyeti kuran Cumhuriyet Halk Partisi, geçmişten bugüne; çağdaşlığın öncüsü, özgürlüklerin savunucusu, laik, demokratik ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesi olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim iki büyük eserim var; biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi.” sözleriyle kuruluşuna imza atıp bizlere emanet ettiği Cumhuriyet Halk Partisi, 97 yıldır olduğu gibi bugün de demokrasiyi ve hukukun üstünlüğünü kararlılıkla savunmaktadır ve savunmaya devam edecektir.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve O’nun açtığı yolda yürümeyi görev bilmiş herkesin partisi Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye’nin demokratik yaşam mücadelesinin öncüsü olarak yüklendiği tarihi misyonu ile ülkemizi geleceğe taşıyan, dün olduğu gibi bugün de kurucu ilkelerine sadakatle Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşlarının Türk milletine emanet ettiği değerlere, laik, aydınlık, çağdaş ve müreffeh bir Türkiye mücadelesine kararlılıkla devam etmekte; insan haklarının, hukuk devletinin, demokrasinin filizlendiği çınar olarak sürdürdüğü yaşamına daha uzun yıllar devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 97’nci yıldönümünü en içten duygularımla kutluyor, başta İlk Genel Başkanımız ve ebedi Başkomutanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İsmet İnönü, Bülent Ecevit ve bu asırlık çınarın çatısı altında ülkemizin aydınlık günleri için emek verip ebediyete göçen herkesi saygı ve rahmetle anıyorum. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve onun nezdinde, bağımsızlık, cumhuriyet ve aydınlanma bayrağını onurla taşıyan önceki Genel Başkanlarımıza ve partimiz çatısı altında bu mücadeleyi sürdüren Cumhuriyet Halk Partililere şükranlarımı sunuyor, esenlikler diliyorum. Çağdaş ve laik Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, dış güçlere boyun eğmeyenlerin, kula kulluk etmeyenlerin, aldanmayan ve aldatmayanların, halkın partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin 97’nci yıl dönümü kutlu olsun” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
23°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:14
Güneş 06:34
Öğle 12:42
İkindi 16:04
Akşam 18:41
Yatsı 19:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@