banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

İsmet Paşa’da Erişilebilirlik Denetimi

Karaman Valiliği bünyesinde kurulan Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu, ilimizin en işlek yerlerinden biri olan İsmet Paşa Caddesinde denetim gerçekleştirdi.

YEREL 27.07.2022, 14:08 27.07.2022, 14:24
1006
İsmet Paşa’da Erişilebilirlik Denetimi
banner762

Başta engelliler, yaşlılar olmak üzere hareket kısıtlılığı bulunan tüm bireylerin kamuya açık alanlar ve yapılarla toplu taşıma araçlarını rahat bir şekilde kullanabilmesi amacıyla yürütülen erişilebilirlik denetimlerinin yaygınlaştırılması ve daha etkin hale getirilmesi için atılan adım kapsamında Karaman Valiliği tarafından Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu oluşturuldu.

Her hafta Çarşamba günü aralıksız bir şekilde denetimlerini sürdüren Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu, bu kez kurumların yanı sıra kamuya açık alanlarda denetim gerçekleştirdi. Denetimler kapsamında ilimizin en işlek yerlerinde birisi olan İsmet Paşa Caddesinde denetim gerçekleştiren komisyon, yaya geçitleri ve kaldırımlardaki eksiklikleri tespit ettiler.

Eksikliklerin giderilmesi için rapor hazırlayan komisyonunun önümüzdeki haftada da kamuya açık alanda denetim gerçekleştireceği öğrenildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 10 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@