banner464

İstişare Toplantısı Yapıldı

KTSO'da Akaryakıt İstasyonu İşletmecileri İle İstişare Toplantısı Yapıldı

İstişare Toplantısı Yapıldı

KTSO'da Akaryakıt İstasyonu İşletmecileri İle İstişare Toplantısı Yapıldı

01 Nisan 2014 Salı 16:08
879 Okunma
İstişare Toplantısı Yapıldı
Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa TOKTAY ve Akaryakıt Bayileri ile sektörün içinde bulunduğu sorunların tartışıldığı istişare toplantısı tertip edildi.
Akaryakıt bayileri olarak kar marjlarındaki düşüş nedeniyle sektörden akaryakıt bayilerinin etkilenmemesi için ne tür koruma ve önlemler  alınabileceği konusunda görüşüldü.

Toplantıda biraraya gelen akaryakıt sektöründe bulunan üyelerin SRC-5 belgesi ile ilgili Bakanlıkça verilen sürenin uzatımı konusunda talepler oldu. SRC-5 belgesi bulunmayan sektörler için tanınan sürenin azlığı konusunda ilgili Bakanlıklarla resmi yazışmalar yapılması toplanan üyelerce de uygun görüldü. Ayrıca K Yetki Belgelerinin halen Adana Ulaştırma Bölge Müdürlüğü'nden yürütüldüğü konusunda şikayetleri olan üyelere, Ulaştırma Bakanı Sayın Lütfi ELVAN'ın seçim öncesi bu konuda bir çalışma yürüttüğü ve artık K Yetki Belgelerinin odamızda yapılacağı müjdesi var dedi. 
Başkan TOKTAY : “Bu konuda çalışmaların ne aşamada olduğunu henüz bilmiyoruz, ancak çok yakın zamanda üyelerimize bu konuda da hizmet vermeye başlayacağız “dedi.

Sektör temsilcileri LPG Dolum Sorumlu Müdür Sertifikası ile ilgili bir kurs açtırılması konusunda talepleri olan üyeler için, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa TOKTAY ; “Makine Mühendisleri Odası ile görüşmelerimiz oldu, eğer talepler yirmi kişiyi bulursa yeniden bu kursun açılması için girişimlerimiz olur” dedi.

Sektör temsilcileri “Başkan TOKTAY'a çalışmalarından dolayı teşekkür ederek bu tür toplantıların sık sık düzenlenmesi hepimiz için iyi olur “ dediler.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa TOKTAY gelen yoğun talepler doğrultusunda tertip edilen bu tür toplantıların üyelerimizin istekleri doğrultusunda gerçekleştirildiğini, yine talep etmeleri halinde her 

Son Güncelleme: 03.04.2014 12:59
Yorumlar