banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Kağnıcı: “Hiç Utanmadan Emekliye Bayram İkramiyesi Diye 1100 TL Verecekler!”

Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesi hakkında yazılı basın açıklaması yaptı.

YEREL 19.04.2022, 16:41
189
Kağnıcı: “Hiç Utanmadan Emekliye Bayram İkramiyesi Diye 1100 TL Verecekler!”
banner762

Kağnıcı, yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, emeklilere bayram ikramiyesinin bin 100 lira olarak 28 ya da 29 Nisan’da ödeneceğini açıkladı. Emeklilikte yaşa takılanlar ve asgari ücrete enflasyon güncellemesinin gündemlerinde olmadığını da ayrıca belirtti.

Milyonlarca emeklimiz var. Bu ülkeye yıllarca hizmet etmiş emeklimize uzun bir mücadelenin ardından Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun girişimleri ile bayram ikramiyesi vermelerini sağladık. Biz bayram ikramiyesini teklif ettiğimizde nereden bulacaksınız bu kaynağı diye feryat figan bağıranlar yandaşlarına 3-5 maaş vermekten çekinmiyorlar. En büyük dramı yaşayan emekliler geçinemiyor. Biz, asgari ücret tutarında 4.253 TL bayram ikramiyesi verilmesini teklif ettik. Açlık sınırı 4.928 TL zaten. En düşük emekli maaşı ise 2.500 TL son zamlardan sonra. Avrupa’nın emeklisi dünya turuna çıkarken bizim emeklimiz çarşıya, pazara çıkamıyor.Bayramda torununa harçlık veremeyen emeklimiz ay sonunu nasıl getireceğim diye düşünmekte, faturalarını ev kirasını ödeyememekle karşı karşıya.

Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında söz veriyoruz en düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesinde olacak. Senede iki kez verilen bayram ikramiyesi de asgari ücret seviyesine yükseltilecek. Benim emeklilerim hak ettiği değeri ve saygıyı görecek. EYT’ li vatandaşlarımızın sorunlarını acilen çözeceğiz. Memurumuzun da 3600 Ek Gösterge düzenlemesini yürürlüğe hemen koyacağız. Biz sorunları biliyoruz ve çözümleri ortaya koyuyoruz geliyor gelmekte olan.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 28 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@