banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Karalgazi Köyü Heyeti, Mermer Ocaklarıyla İlgili Endişelerini İletti

Yüksel Küçük, Ekrem Ercüment Yılmaz, Yunus Güzeloğlu’ndan oluşan Karalgazi Köyü Heyeti, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan’ı makamında ziyaret ederek mermer ocaklarıyla ilgili olarak sorun ve endişelerini ilettiler.

YEREL 24.08.2021, 13:59
195
Karalgazi Köyü Heyeti, Mermer Ocaklarıyla İlgili Endişelerini İletti
banner762

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Yüksel Küçük, Karaman Ziraat Odası eski Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Ercüment Yılmaz ve Yunus Güzeloğlu’ndan oluşan Karalgazi Köyü Heyeti, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan’ı makamında ziyaret etti. Heyet, Karaman’ın Kazımkarabekir İlçesine bağlı Karalgazi Köyü sınırları içerisinde bulunan mermer ocaklarıyla ilgili olarak sorun ve endişelerini Alkan’a ilettiler.

Makamına kabul ettiği misafirleriyle bir süre sohbet eden Alkan, yaptığı açıklamasında: “İlimizin ve ülkemizin milli ekonomisine katkı sağlayan ve sağlayacak olan her türlü yatırım şüphesiz bizim için çok önemlidir. Yeraltı kaynaklarının çıkartılması ve işlenmesi de bunlardan biridir. Ancak bu kaynakların kullanımı, ülke bölge ekonomisine katkısı olumlu, olumsuz her yönüyle birlikte değerlendirilmeli hiçbir yatırım, diğer yatırımları ve yaşam alanlarını tehdit etmemelidir. Ekonomik anlamda fayda-zarar ilişkisinin gözetilmesi yanında, sosyal ve çevresel etkileri de değerlendirilmelidir” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade eden Başkan Alkan, Karalgazi Köyü Heyetine teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@