banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Karaman Bu Branşta Çok Şanslı!

Endokrinoloji Uzmanı Yusuf Karadeniz, gazetemizi ziyaret etti. Karadeniz, ilimizde 2 endokrinoloji uzmanın bulunmasının Karaman için büyük bir şans olduğunu dile getirdi.

YEREL 19.09.2022, 10:03
694
Karaman Bu Branşta Çok Şanslı!
banner762

Yaklaşık 1 ay önce Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Endokrinoloji Uzmanı olarak göreve başlayan Yusuf Karadeniz, gazetemizi ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette gazetemiz yetkilisi ile bir süre sohbet eden Karadeniz, branşı hakkında bilgiler verdi.

Karaman’da Endokrinoloji Uzmanı olarak görev yapan Sülbiye Karaburgu ile birlikte Yusuf Karadeniz’in de göreve başlamasıyla böylesine spesifik bir branşta iki doktor oldular.

Birçok ilde endokrinoloji uzmanın olmamasına dikkat çeken Karadeniz, Karaman’da 2 endokrinoloji uzmanın bulunmasının ilimiz ve çevresine büyük bir şans olduğunu dile getirdi.

Endokrinoloji bölümü hakkında açıklamalarda bulunan Karadeniz, “Endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları olarak; diyabet (şeker) hastalığı, tiroit hastalıkları, paratiroit hastalıkları, obezite (şişmanlık), metabolik kemik hastalıkları (osteoporoz-osteomalazi-kemik erimesi), hormonal hastalıklar (hipofiz bezi, böbreküstü bezi, gonadal bez hastalıkları), polikistik over sendromu, hirsutizm (erkek tipi kıllanma), lipid metabolizma bozuklukları (kolesterol ve trigliserid gibi kan yağlarında yükselme) gibi endokrinolojik hastalıklara bakmanın yanı sıra endokrinoloji kliniği olarak tiroid ultrasonu, tiroid nodülleri ve takibi, tiroid nodüllerine biyopsi işlemi gibi spesifik işlemler de Karaman’da yapılmaktadır” dedi.

Karadeniz, Karaman’da endokrinoloji kliniğinin imkân ve donanımı bakımından büyük şehirlerde bulunan köklü hastanelere benzer seviyede olduğunu aktardı.

Bu anlamda Karaman ve çevre illerinin endokrinolojik hastalıklarda başka illere gitmek zorunda kalmayacağını belirten Karadeniz, vatandaşlara hizmet etmekten onur duyduğunu dile getirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren gazetemiz yetkilisi Karadeniz’e çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaret, çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

YUSUF KARADENİZ KİMDİR?

1984 yılında Adıyaman’ın Besni ilçesinde doğan Yusuf Karadeniz, ilkokul ve lise eğitimini memleketinde tamamlandı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu olan Karadeniz, iç hastalıkları uzmanlık ihtisasını Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tamamladı.

Karadeniz, Endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları uzmanlık ihtisasını Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tip Fakültesinde tamamladı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@