banner464

KARAMAN'DA HAVAALANI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Karaman'a yapılacak olan Havaalanı için hazırlık aşamalarında sona gelindi. Projenin ihalesine çıkmak için geri sayım başladı.

KARAMAN'DA HAVAALANI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Karaman'a yapılacak olan Havaalanı için hazırlık aşamalarında sona gelindi. Projenin ihalesine çıkmak için geri sayım başladı.

20 Kasım 2015 Cuma 09:53
10109 Okunma
KARAMAN'DA HAVAALANI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı Lütfi Elvan'ın önderliğinde başlatılan Karaman Havaalanı Projesi için ihale aşaması başlıyor. Havaalanının yapımı ihalesi için bütün çalışmalar devam ediyor. ÇED Raporu tamamlanan proje için alt yapı ve üst yapı çalışmaları ihaleye çıkılarak yapımına başlanacak. AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, yaptığı açıklamada, Karaman Havalimanı çalışmasının alt ve üst yapı projesinin hazırlandığını belirtti. Ünlü, 2016 yılı içerisinde Karaman Havaalanı'nın yatırım programına alınarak çalışmalara başlanacağını dile getirdi. AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, ''Karaman ili merkez ilçesi Sudurağı beldesi mevkiine yapılacak olan havalimanı sivil ulaşım ihtiyacını karşılayacak. Proje alanı karayolu mesafesiyle Karaman il merkezine yaklaşık 20 kilometre, Konya’nın Ereğli ilçesi merkezine yaklaşık 60 kilometre Konya ili merkezine ise yaklaşık 130 kilometre mesafede olacak. Karaman havaalanı bölge için büyük önem taşıyacak. Söz konusu projede bir adet pist bir adet apron bir adette taksirut planlanmakta. Ayrıca iç ve dış hatlar terminali ve havalimanı için gerekli tüm üst yapı tesislerin yapımı gerçekleştirilecek. Karaman havalimanı projesi kapsamında üst yapı tesisleri de dahil olmak üzere 378 bin hektarlık alana inşa edilecek. Hükümetimiz kurulduktan sonra Karaman Havaalanı 2016 yılı yatırım planına alınarak inşaatına başlanacak inşallah. Karaman'a söz verdiğimiz bütün projelerimizi bir bir gerçekleştireceğiz. Halkımızın refah ve modern şartlarda ulaşım yapabilmesi için bütün imkanları seferber edeceğiz.'' dedi. 
AK Parti Karaman İl Başkanı Nazmi Ünlü, Karaman Havaalanı'nın tüm Karaman halkına hayırlı olmasını diledi. 
Necati ERMİŞ

Son Güncelleme: 22.11.2015 00:51
Yorumlar