banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Karaman DSYB'nin Hizmete Aldığı Biçerdöver Çalışmaya Başladı

Karaman Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB) tarafından Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteğiyle alınan biçerdöver törenle hizmet vermeye başladı.

YEREL 04.09.2021, 12:57 04.09.2021, 13:01
279
Karaman DSYB'nin Hizmete Aldığı Biçerdöver Çalışmaya Başladı
banner762

 kazandırdık." düzenlenen törende, amaçlarının birlik üyelerine en iyi şekilde hizmet etmek olduğunu söyledi.

Üreticilere faydalı olmak ve yeni teknolojilerle tanıştırmak için proje üretmeye çalıştıklarını ifade eden Dorla, "Hayvancılıkta en

Karaman DSYB Başkanı Ali Dorla, Merkeze bağlı Demiryurt Köyünde                          

de bunu düşünerek hazırladığımız proje ile bu mısır silajı yapan biçerdöveri birliğimize önemli girdi, yem. Bir üretici yemini ne kadar hesaplı temin edebilirse o kadar çok verimli üretim yapabilir. Son yıllarda yeşil mısırdan elde edilen silaj önemli bir hale geldi. Biz dedi.

Bu biçerdöverin değerinin 3 milyon 400 bin lira civarında olduğunu aktaran Dorla, bunun hazırlanan proje ile TKDK tarafından 2 milyon 300 bin lirasının karşılandığını aktardı.

Törene, AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser, AK Parti İl başkanı Abidin çağlayan ve Merkez İlçe Başkanı Murat Öztürk, Karaman Süt Üreticileri Birliği Başkanı Süleyman Selim Akkuş, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörlüğü çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@