banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Karaman Ekşikara Üzümü Coğrafi İşaret Ve Geleneksel Ürün Adı Bülteninde İlan Edildi

Başvuru süreci tamamlanan Karaman Ekşikara Üzümü başvurumuz incelemeler neticesinde 01/09/2022 tarihli ve 132 sayılı Resmi Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün adı bülteninde ilan edildi.

YEREL 06.09.2022, 13:36
168
Karaman Ekşikara Üzümü Coğrafi İşaret Ve Geleneksel Ürün Adı Bülteninde İlan Edildi
banner762

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gökhan Alkan, coğrafi işaretin önemine vurgu yaparak bu konuda şu görüşlere yer verdi.

“Karaman Ekşikara Üzümü” ibaresini coğrafi işaret olarak tescil ettirmek üzere Türk Patent Marka Kurumu’na KTSO olarak başvuruda bulunduk. Coğrafi işaret, ürünün kaynağını, karakteristik özelliklerini coğrafi alan arasındaki bağlantıyı gösteren ve garanti eden kalite işaretidir. Ülkemizin gerek tanıtımı gerekse bölgesel kalkınma alanında katkı sağlayacak yöresel ürünler arasına Karaman Ticaret ve Sanayi Odası bir yenisini daha ekledi. Coğrafi işaret çalışmaları sonucunda Karaman Ekşikara Üzümü Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün adı Bülteninde ilan edildi. Karaman Ticaret ve Sanayi Odası olarak bölge değerlerinin tanıtımına verdiğimiz önem ile paralel çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bölgemize has ürünlerin yalnızca bu bölge ile sınırlı kalmaması tescillenerek tüm Türkiye’ye açılması yönünde çalışmalarımız her zaman devam edecektir. Verdiğimiz emeğin karşılığını coğrafi işaret olarak tescillenen ürünlerin belgelerine sahip olarak alıyoruz. Karaman’ın ilk coğrafi işaretli ürünü olan Karaman Divle Obruğu Tulum Peynirinden sonra 2. Coğrafi İşaretinde gururunu yaşıyoruz. İlimize hayırlı olmasını temenni eder; emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, Türk Patent ve Marka Kurumuna teşekkür ederim” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 02 Ekim 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@