banner877

banner919

banner928

banner927

banner938

banner722

Karaman Maviye Dönmeye Yakın!

Karaman yüzde 72.5’lik aşılama yüzdesiyle düşük riskli iller arasında yer almaya çok yakın.

YEREL 23.08.2021, 10:22
715
Karaman Maviye Dönmeye Yakın!
banner762

Dünya ve ülkemiz genelinde etkisini gösteren koronavirüsle mücadele tüm hızıyla devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı’nın aşı takviminde yaptığı güncellemeyle aşıda yaş sınırı düşürülmüştü. 15 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunan 12 yaşındaki gençlere aşı olma hakkı tanındı. Aşıdaki yaş sınırının düşmesiyle birlikte ülkemiz ve ilimiz genelinde aşılama süreci de hızlandı.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan aşılama noktalarında vatandaşlar randevusuz şekilde kovid-19 aşılarını yaptırırken, Karaman yüzde 72.5’lik aşılama yüzdesiyle mavi kategorideki düşük riskli iller arasında yer almaya çok yaklaştı.

İLİMİZDEKİ AŞILAMA SÜRECİNDE SON DURUM

Sağlık Bakanlığı’nın Kovid-19 Bilgilendirme Platformunda yer alan anlık verilere göre, ilimizde toplamda 274 bin 40 kişi aşılandı. 139 bin 211 kişiye 1. doz aşı uygulanırken, 107 bin 859 vatandaşın ise 2. doz aşısı tamamlandı.

KARAMAN’DAKİ AŞI NOKTALARI NEREDE?

Aşısını yaptırmak isteyen vatandaşlar randevularını alarak Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve sağlık ocaklarında aşı oluyor. Diğer yandan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından çarşı merkezinde bulunan Cumhuriyet Parkı yanındaki tarihi taş bina ve Gazi Mustafa Kemal İlkokulu bahçesinde oluşturulan aşılama noktalarında vatandaşlar, randevusuz şekilde form doldurarak kovid-19 aşılarını olabiliyorlar.

KORONAVİRÜSE KARŞI GÜCÜMÜZ TEDBİR VE AŞI

Öte yandan Karaman Valiliği’nin aşıya teşvik etmek için yaptığı çalışmalarda devam ediyor. Valilik tarafından aşı olma ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla ilimizi Konya, Ereğli ve Mut’a bağlayan karayolları kenarlarına bulunan billboardlara “Bu Şehre Mavi Yakışır”, “Aşılanıyoruz Covid-19’u Aşıyoruz”, “Kolları Sıvayalım”,” Koronavirüse Karşı Gücümüz Aşı”, Aşı Ol Güvende Kal Karaman”, Aşı İle Güvendeyiz”, “Aşı Ol Güvende Kal” sloganlı afişler asıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@