banner741

banner590

Son Dakika
banner722

Karaman MÜSİAD Hatay'da

Karaman MÜSİAD Hatay’da başkanlar toplantısını katıldı.

YEREL 29.02.2020, 17:20 02.03.2020, 09:44
1344
Karaman MÜSİAD Hatay'da
banner762

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve Yurt içi Şube Başkanları, 103.Genel İdare Kurulu kapsamında Hatay’da düzenlenen Başkanlar Toplantısına Karaman MÜSİAD olarak katılım sağladı. Cilvegöz sınır kapısını ziyaret eden yetkililer, orda bulunan polis ve askerlerimize Karaman’dan selam götürdü.

MÜSİAD OLARAK İDLİB’DE YAŞANAN HAİN SALDIRIYA İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI YAPILDI.

Genel Başkan Abdurrahman Kaan, açıklama öncesi, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Hatay Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun İlçe Sağlık Müdürü Dr. Volkan Yeter ve İlçe Komutanları ile bir araya geldi. İdlib’deki gelişmelerle ilgili fikir alışverişinde bulunan Kaan, MÜSİAD olarak her türlü göreve hazır olduklarını belirtti.

Temasların ardından Hatay Devlet Hastanesi’ne geçen Kaan burada, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yurt içi Şube Başkanlarıyla birlikte, İdlib saldırısında gazi olan askerlerimizi ziyaret etti. Kaan ve MÜSİAD üyeleri, akabinde şehitlerimiz için düzenlenen cenaze merasimine katıldı.

Başkanların Toplantısı’nın gerçekleştirildiği salona gelen Kaan, burada İdlib’ de 33 askerimizin şehit olmasına neden olan saldırılarla ilgili basın açıklaması yaptı.

“MEHMETÇİK HAKLARI ELİNDEN ALINANLARIN İMDADINA KOŞMAK İÇİN SEFERDE”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin tarihi boyunca hiçbir zaman başka bir devletin toprak bütünlüğünü bozacak işgal ya da ülke düzenini bozacak bir saldırının içinde yer almadığını kaydeden Kaan, “Devletimizin yanı başımızdaki büyük bir tehdite karşı kendi ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla İdlib’de bulunduğunun altını çizdi. Kaan, “Bizler gerek Soçi gerekse Astana süreçlerinde sorun artırıcı değil çözüm öneren taraf olarak var olduk ve bu süreçlerde devlet geleneğimizin birleştiricilik ve koruyuculuk ilkeleri ile hareket ettik. Suriye’deki savaş haline sadece diplomatik ve askeri bir kriz yönetimi olarak bakmadık. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak olaya insani hassasiyetler ile yaklaşan tek ülke olduk ve oradaki insanlık dramını çözmeye gayret ettik. Mehmetçiğimiz, daima mazlumun yanında, zalimin karşısındadır. Dünyanın iyiliği için cephede, insanlık adına siperdedir. Hakları ellerinden alınanların imdadına koşmak için seferdedir.” dedi.

“ŞANLI TÜRK ORDUSU GEREKENİ YAPACAKTIR”

Rejim güçlerinin, Münbiç mutabakatı çerçevesinde belirlenen sınırları “teröristlere yönelik operasyon” bahanesiyle ihlal ettiğini vurgulayan Kaan, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin zorlu kış şartlarında evlerini terk etmek zorunda kalan mültecilerin evlerine dönebilmesi ve güvenli koridor açılabilmesi için yaptığı ateşkes ve geri çekilme çağrılarına kulak tıkayan Rejim kuvvetleri ve hamileri, hukuksuz eylemlerine devam etmektedir. Haklı gerekçelerle bulunduğumuz topraklarda uğradığımız saldırılar, hiçbir uluslararası hukuk ilkesine uymamakta, uluslararası anlaşmalara ters düşmektedir.

Rejimin hukuksuz eylemleri ve Mehmetçiğe yönelik saldırılarına karşı, Şanlı Türk Ordusu’nun gerekeni yapacağından şüphemiz yoktur. Beraberliğimizi korumak ve her zaman yaptığımız gibi zor zamanda kenetlenmek bize ve kültürümüze yakışan bir hareket olacaktır.

Devletimizin ve milletimizin maddi manevi huzuru ve menfaatleri gözetilerek alınacak her kararda ve gerek masada diplomatik yollarla gerekse sahada askeri önlemlerle atılacak adımlarda, MÜSİAD olarak tüm imkân ve gücümüzle devletimizin ve halkımızın yanında olduğumuzu kesin ve net bir şekilde beyan ederiz” dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
22°
açık
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:35
Güneş 06:55
Öğle 12:37
İkindi 15:40
Akşam 18:09
Yatsı 19:24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@