banner464

Karaman Turizmi Dünyaya Açılıyor

Zengin tarihi ve kültürel değerleri ile bilinen Karaman’ın dünya turizm pastasından hak ettiği payı alabilmesi için Mevlana Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle hazırlanan “paket turlar” Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik tarafından tanıtıldı.

Karaman Turizmi Dünyaya Açılıyor

Zengin tarihi ve kültürel değerleri ile bilinen Karaman’ın dünya turizm pastasından hak ettiği payı alabilmesi için Mevlana Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle hazırlanan “paket turlar” Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik tarafından tanıtıldı.

05 Şubat 2015 Perşembe 10:55
873 Okunma
Karaman Turizmi Dünyaya Açılıyor

Mevlana Kalkınma Ajansı’nın finansmanlığı, Karaman Valiliği İl Özel İdaresi, Karaman Belediyesi, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası ile Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün destekleri ile “paket tur” ürünleri haline getirilen Karaman’ın turizm değerleri, turizm paydaşları, seyahat acenteleri, tur şirketleri, ulusal, yerel ve turizm basınına tanıtıldı.

“Karaman Turizmi Dünyaya Açılıyor” projesi kapsamında “paket turlar” haline getirilen turizm değerleri daha etkin bir şekilde turistlere sunulacak. Yapılan çalışmalar sonucu; Foto Safari, Gurme Turizmi, Bisiklet Safari, Çadır ve Kamp Turizmi, Doğa Turizmi, Trekking ve Kültür-Sanat tur programları hazırlandı.

Hazırlanan “paket tur”ların tanıtımı için gerçekleştirilen toplantıya; Karaman Valisi Murat Koca, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Mustafa Akış, Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, Daire Müdürleri, seyahat acenteleri, tur şirketleri temsilcileri ve Mevlana Kalkınma Ajansı yetkilileri katıldı.

“Paket tur” programlarının tanıtımı için bir sunum gerçekleştiren Marka Kent Karaman Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik, “Mevlana, Yunus Emre, Piri Reis ve daha nice önemli şahsiyetin yetiştiği Karaman; Karaman Kalesi, Çeşmeli Kilise, Tartan Evi, Karadağ’da bulunan Binbir Kilise, Madenşehri ve Değle Örenyeri gibi çok önemli turizm değerlerine sahiptir. Bu turizm değerlerinin daha iyi tanıtılması için titiz bir çalışma yürütüldü ve paket tur programları hazırlandı. Bu paket tur programlarıyla birlikte Karaman’ın turizm değerlerinin turizm paydaşları ile buluşması çok daha kolay olacak. Yapılan alt yapı çalışmaları, nitelikli konaklama tesisleri ve sağlıklı yeme içme mekânları ile de turizmde dünyaya açılmaya hazır hale getirilen Karaman turizminde, paket turlarla birlikte önemli bir hareketlenme olacaktır.” dedi.

Vali Murat Koca yaptığı konuşmada; “Karaman’a gelen turistlere ilimizi gezdirecek, tanıtım yapacak ve rehberlik hizmeti verecek kalifiyede eleman eksikliğimiz var, bu eksikliğin giderilmesi için halk eğitim merkezinde bir kurs açılacak. Karaman’da turizmin arttırılması için bütün materyallere sahibiz ama sonuçlandırma kısmında problemler yaşıyoruz. Karaman halkının vereceği destekle bu problemlerin üstesinden geleceğiz.” dedi.

Ayrıca Karaman’a yabancı turist kadar yerli turistin gelmesinin de önemli olduğunu ifade eden Vali Koca, 2014 yılı içerisinde yapılan ulusal spor turnuvaları vasıtasıyla Karaman’a yerli turistin getirildiğini ve ülke çapında ilimizin tanıtımının yapıldığını belirtti.

Tanıtım toplantısı karşılıklı görüş alışverişlerinin yapılması ile sona erdi.

Son Güncelleme: 05.02.2015 15:10
Yorumlar