banner877

banner896

banner910

Son Dakika
banner722

Karaman Valiliği Yardım Kampanyası Başlattı

Karaman Valiliği, orman yangınları ve yaşanan sel afetleri nedeniyle mağdur kalan vatandaşlar için yardım kampanyası başlattı.

YEREL 14.08.2021, 15:10 14.08.2021, 15:11
265
Karaman Valiliği Yardım Kampanyası Başlattı
banner762

Valilik tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Son zamanlarda ülkemizin karşı karşıya kaldığı orman yangınları ile sel afetlerinin meydana getirdiği tahribatın giderilmesi ve afetlerden zarar gören vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin bir an evvel giderilmesi için ilgili Bakanlıklar ile kamu kurum ve kuruluşları vasıtasıyla Devletimiz tüm imkânlarını seferber etmiş olup hali hazırda kapsamlı ve gayretli bir çalışma yürütülmektedir.

Öte yandan aziz Milletimizin en temel vasıfları arasında yer alan, zor zamanlarda birlik ve beraberlik içerisinde afetlerden zarar görenlerin yaralarının sarılması ve ihtiyaçlarının giderilmesi anlayışı ile gerek sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla gerekse bireysel olarak afet sonrasında hızlı bir yardım seferberliğine girilmektedir.

Ancak belirli bir koordinasyon içerisinde olmaksızın sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler veya vatandaşlarımızın birbirinden bağımsız ve habersiz şekilde yapacakları yardım faaliyetlerinin afetzedelerin ihtiyaçlarının doğru zamanda ve miktarda karşılanması konusunda yetersiz kalabileceği gibi afetlerle ve afet kaynaklı tahribatın ortadan kaldırılmasıyla mücadele sürecini de olumsuz etkileme riski bulunmaktadır.

Bu nedenle Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda yakın zamanda ülkemizde meydana gelen yangın ve sel felaketleri nedeniyle genel hayatı olumsuz etkileyen şartların iyileştirilmesine katkı sağlanması amacıyla yardım kampanyası başlatılmış olup, yardım kampanyasının koordinasyonu için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevlendirilmiştir.

Nakdi destekte bulunmak isteyen kurum/kuruluş veya vatandaşlarımız, orman yangını veya sel felaketlerine ilişkin, ekte belirtilen ve AFAD Başkanlığınca açılan 7 ayrı yardım kampanyası hesabına veya “YANGIN” ya da “SEL” yazarak 1866’ya SMS atarak (bir SMS 10 TL’dir) yardımda bulunabilecektir.

Ayni yardımda bulunmak isteyen kurum/kuruluş veya vatandaşlarımız ise temin ettikleri ürün veya malzemeleri, AFAD il müdürlüğüne (İletişim 213 58 54-214 0 112) teslim etmeleri durumunda Valiliğimizce yardımlar afet bölgelerine ulaştırılacaktır.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
29°
açık
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:27
Öğle 12:45
İkindi 16:12
Akşam 18:54
Yatsı 20:09

Gelişmelerden Haberdar Olun

@