banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Karaman Valiliğinden İddialara Yanıt

Karaman Valiliği tarafından basın açıklaması yapıldı.

YEREL 09.04.2022, 13:33
982
Karaman Valiliğinden İddialara Yanıt
banner762

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“31.03.2022 tarihinde İlimiz Karamanoğlu Mehmet Bey yurdunda yurt müdürlüğü tarafından “BİZ BİZE MORAL AKŞAMLARI” kapsamında düzenlenen eğlence programının sonuna doğru öğrenciler tarafından halay çekilmek istenilmiş ve sisteme bağlı bilgisayardan yine öğrenciler tarafından halay müziği açılmıştır. Açılan müzik Kürtçe üçayak halayı olup, öğrenciler sorunsuz şekilde halaylarını çekmişlerdir.

Düzenlenen eğlence sırasında öğrenciler tarafından yurt kurallarına aykırı bir eylem ya da slogan atılmamış olup, eğlence ilerleyen saatlerde sona ermiştir.

Ancak halaya katılan öğrencilerin halay görüntülerini sosyal medya üzerinden paylaşmaları üzerine gece 24.00 civarında yurt öğrencisi olmayan 10-15 kişilik bir grup yurt önüne gelmiştir. Yurt müdürü ve yurt güvenlik memurlarının polise haber vermeleri üzerine, grup polis memurları tarafından herhangi bir olaya mahal vermeden dağıtılmıştır. Açıkça görüldüğü üzere yurt içerisinde herhangi bir olay veya problem yaşanmamıştır.

Olayın ertesi günü konunun Valiliğimize Gençlik ve Spor İl Müdürü tarafından bildirilmesi üzerine tüm erkek-kız öğrenci yurt müdürleri, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı ve Gençlik ve Spor İl Müdürü ile derhal toplantı düzenlenmiş ve ilimizde öğrenci olaylarını kışkırtıcı tavırların önüne geçilmesi için alınması gerekli tedbirler görüşülmüştür.

07.04.2022 tarihinde Kocaeli Milletvekili Sayın Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu tarafından yapılan açıklamaya kadar Valiliğimiz veya Karaman Cumhuriyet Başsavcılığına öğrencilere baskı yapıldığına dair bir başvuruda bulunulmamıştır. Ancak Sayın Milletvekilinin açıklaması ve öğrencilerden birinin abisi tarafından CİMER’e başvuru yapılması üzerine adli soruşturma başlatılmıştır.

Yunus Emre’nin memleketi olan ve onun “Ben gelmedim kavga için, Benim işim sevgi için “ sözü ile Yüzyıllarca sevgiye hoşgörüye başkent olmuş bu kadim şehirde, gençlerimizin hoşgörü ve kardeşçe birlikte yaşayacaklarından kimsenin kuşkusu olmamalıdır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 06 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@