banner877

banner919

banner928

banner957

banner975

banner722

Karaman’da Genç Yazarlar Yetiştirilecek

Karaman’ın da içerisinde bulunduğu 7 ilde oluşturulacak olan edebiyat atölyelerinde genç yazarlar yetiştirilecek. Eğitimlerin sonunda ise öğrencilerin yazmış oldukları eserler kitap haline getirilecek.

YEREL 22.03.2022, 22:34
238
Karaman’da Genç Yazarlar Yetiştirilecek
banner762

Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği Genel Başkanlığı (İLESAM), Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı işbirliği içerisinde hayata geçirilen proje kapsamında aralarında Karaman’ın da bulunduğu 7 ilde edebiyat atölyesi oluşturulacak. Oluşturulan atölyelerde lise çağındaki öğrenciler, Nisan ve Mayıs aylarında alanında uzman öğretmenler tarafından yazarlık ve edebiyat eğitimleri verilecek. Öğrenciler, haftada 4 saat zoom uygulaması üzerinden online şekilde edebiyat ve yazarlık dersi alacak.  İki ayın sonunda eğitimlere katılan öğrencilerden şiir, deneme yazısı, hikaye, anı yazısı kompozisyon gibi yazılar istenecek. Proje kapsamında öğrencilerin edebiyat alanında hazırlamış oldukları eserler ise kitap haline getirilecek.  Ayrıca her ilden aileleri veya öğretmenleri ile birlikte iki katılımcı öğrenci, Ankara'ya davet edilip ödüllendirilecek.  Tüm masraflar ise İLESAM tarafından karşılanacak.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan İLESAM Karaman İl Temsilcisi Hikmet Elitaş, “Gönüllülük esas olduğundan öğrencileri tespit etmemiz için edebiyat öğretmenlerimizin yardımına ihtiyacımız var. Proje Türkiye genelinde İstanbul, Erzurum, Adıyaman, Amasya, Hatay, Afyonkarahisar ve Karaman gibi 7 ilde uygulanacak. Karaman edebiyatına, sanatına katkı sunmak amacındayız. Karaman Milli Eğitim Müdürlüğünce bu gün tüm okullara yazı yazıldı. Öğrencilerimizin katılımı bizleri sevindirecektir" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 24 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@