banner464

Karaman’da Güzel Şeyler Oluyor

Müge Anlı'dan Karaman'a ve Karaman Polisine Övgü!

Karaman’da Güzel Şeyler Oluyor

Müge Anlı'dan Karaman'a ve Karaman Polisine Övgü!

23 Mart 2016 Çarşamba 12:20
4960 Okunma
Karaman’da Güzel Şeyler Oluyor

Ali Algün(17) koluna yaptırılan “Sevgi İzi” sayesinde kaybolduktan kısa süre içerisinde bulundu!
Karaman Yunus Emre Polis Merkezine bir ihbar yapıldı. İhbarda, kayıp bir çocuk olduğu ve ismini söyleyemediği bildirildi. Çocuğu bulan ekibin dikkatini çeken bir şey oldu. Ali Algün'ün kolunda Müge Anlı'nın başlatmış olduğu "Sevgi İzi" projesinde yer alan 12716 kodlu numara ekipler tarafından fark edildi. Polis ekipleri çocuğu karakola getirirken durumu Müge Anlı ve ekibine bildirdi. Müge Anlı'nın "Beni Buldular" sitesi sayesinde Ali Algün'ün bilgilerine ulaşan yetkililer, Ali Algün'ü sağ salim ailesine kavuşturdu.

SEVGİ İZİ NEDİR?
Sevgi izi, öncelikle başta engelliler olmak üzere kaybolma riski olan tüm bireylere yapılmaktadır. Ancak engelli olunmasa da her birey ayrı ayrı sevgi izi yaptırabilecek. Yakınlarının veya kendilerinin kaybolma riski olduğunu düşünenler Sevgi İzi Kayıt Formunu doldurarak başvuruda bulunacaklar. Formu doldurup KAYDET butonuna tıkladığınızda sistem bir numara veriyor. O numara sol kola yazdırılıyor. O kişi kaybolduğunda kolundaki bu Sevgi İzi onun güvencesi olacak.

SEVGİ İZİYLE KAYIPLAR NASIL BULUNACAK?
Kayıp kişiyle bir şekilde karşılaşan vatandaşlar, o kişinin kolundaki Sevgi İzi'ni görünce önce polise, jandarmaya yada en yakındaki ilgili birime başvuracak. Ardından beni buldular sitesi devreye girecek. Koldaki o "rakam"ı taşıyan kişinin kim olduğu, tüm iletişim bilgileri ilgili birime verilecek ve kişinin bir an önce ailesine kavuşması sağlanacak.
Başvuru Formu: http://www.benibuldular.com adresinden yapılmakta.
 

Son Güncelleme: 23.03.2016 12:22
Yorumlar