banner877

banner919

banner990

banner957

Son Dakika
banner722

Karaman’da İlk Onaylı Süt Çiftliği

İlimizde ilk onaylı Süt Çiftliği sertifikasını Duru Bulgur’a ait hayvancılık işletmesi aldı.

YEREL 27.05.2022, 14:53 27.05.2022, 14:54
632
Karaman’da İlk Onaylı Süt Çiftliği
banner762

İl Müdürü Yusuf Şahinbaş tarafından Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı Emin Duru’ya işletme için onaylı süt çiftliği sertifikası verildi.

Şahinbaş yapmış olduğu açıklamada, ilimizde Hastalıktan ari işletme sayısının gün geçtikçe arttığını, bu işletmelerin Avrupa Birliği ülkelerine süt ve süt ürünleri ihracatını yapmaları için gerekli olan Onaylı Süt Çiftliği sertifikalarının bulunması gerektiğini, bugün de ilk olarak Hastalıktan Ari İşletme olan Duru Bulgur Hayvancılık işletmesine Onaylı Süt Çiftliği sertifikasını vermenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Avrupa Birliği ülkelerine süt ve süt ürünleri ihracatı yapmak için gerekli olan; Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası bulunan, Avrupa Birliği’ne Süt Ürünleri İhracatı Genelgesi kapsamında denetlemesi yapılan, Denetlemeler sonucu uygun bulunan işletmelere “Onaylı Süt Çiftliği Sertifikası” verildiğini söyleyen İl Müdürü Şahinbaş, bunu ilimizde ilk olarak başaran Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı Emin Duru’yu tebrik etti.

Sertifika programına Hayvan Sağlığı Şube Müdürü Ümit Çağlıyan, Sorumlu Veteriner Hekimler Selahattin Tan, Fatih Eser, Oğuzhan Gökdemir ile Duru Bulgur Sorumlu Yöneticisi Özden Deveci katıldı.  

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 08 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@