banner877

banner919

banner921

Son Dakika
banner722

Karaman’da Mahalle Sakinlerinden 18. Madde Tepkisi

Karaman'da Zembilli Ali Efendi Mahallesi sakinleri, bölgeye uygulanacak olan 18. madde nedeniyle mağduriyet yaşadıklarını bildirdi.

YEREL 15.11.2021, 11:36 15.11.2021, 11:46
199
Karaman’da Mahalle Sakinlerinden 18. Madde Tepkisi
banner762

Mahalle sakinlerinden Duran Kantar, belediyenin uyguladığı 18. Madde uygulamasına itiraz ettiklerini söyledi.

Dilekçelerin işleme alınmasını beklediklerini, buradaki sorunun harita mühendisinden kaynaklandığını iddia eden Kantar şunları kaydetti:

“Buradaki sorun harita mühendisi arkadaşın kişiye özel işlem yapması buradaki üç parseli düzeltip geri kalan 19 parseli düzeltmemesidir. Bizim başlıca sorunumuz bu. Biz bu sorunumuzun çözülmesini istiyoruz. Belediyemizin bu sorunla ilgilenmesini bekliyoruz. Belediye bu sorunu çözebilir ama yıllardır herhangi bir işlem yapılmamış. Biz bu konunun çözülmesini bekliyoruz. Şuanda arsalarımıza hiçbir şey yapamıyoruz. Ben kendim mahkemeye de verdim onda da bir sonuç alamadım. Arsam var içine inşaat yapamıyorum. 10 yıldır inşaat yapacağım diye çabalıyorum. Hiçbir çözüm bulamadım. Burada yeniden bir düzenleme yapılmasını istiyoruz. Şuan ki 18. Madde uygulaması da hiç kimsenin sorununu çözmüyor. ”

Süleyman uzun ise bu sorunla 25 yıldır uğraştıklarını belirterek, “Hiçbir sorunumuzu çözemedik. Şimdi belediye bir arsalar üzerinde 18. Madde uygulaması yapıyor.  8 Kasım tarihinde askıdan indi. Bu uygulamada bir veya iki kişinin avantajına geri kalanların tümünün zararına bir uygulama var. Biz bunun önlensin istiyoruz. Adalet ve hukuk varsa uygulanan 18. Madde uygulamasının iptal edilmesini istiyoruz. Burada yapılacak en iyi çözüm buranın inşaat yoğunluğunu artırmak ve kat adedini artırmaktır. O yapılırsa biz kendi aramızda her şeyi çözeriz. Belediyeye hiç gerek kalmaz.” İfadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Namaz Vakti 04 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@